Západočeši v předešlých dvou duelech neskórovali, proti Kometě se však prosadili už ve 3. minutě, kdy v početní výhodě překvapil brankáře Vejmelku centr první řady Marosz. Druhou branku přidali domácí také v přesilovce.

Tentokrát seděl na trestné lavici Dočekal, když na bližší tyč propálil brankáře hostí Huna. Hosté mohli snížit v 78 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři, ale na gól si museli počkat až do druhé třetiny.

Ve 23. minutě snížil obránce Kaberle. Karlovy Vary ale na jeho branku dokázaly rychle odpovědět. „Tlačili jsme se do branky a z toho pramenily naše góly. Důležité byly jednoznačně přesilové hry, které jsme dokázali v první polovině utkání využít," řekl k polovině utkání Michal Vachovec.

Energie hrála opět přesilovku a opět trestala. Tentokrát se prosadil ránou z první obránce Bičánek. Kometě se však následně podařilo vyrovnat. Na rozdíl jedné branky snižoval ve 29. minutě Vondráček, o čtyři minuty později překonal Závorku po brejku Ton.

„Pokud se nám podaří vyrovnat na 3:3 a vrátit se do utkání, tak si ho nemůžeme nechat utéct. Měli jsme Karlovy Vary zatlačit a rozhodnout v náš prospěch," litoval po zápase Petr Ton.

Duel se tak rozhodl ve třetí třetině. Ve 43. minutě se prosadili opět domácí. Kůs vyhrál buly na Bičánka a jeho ránu tečoval Vachovec – 4:3. Když ho v 52. minutě z brejku po přihrávkách Baránka a Barteka napodobil Kůs, tak už KV Arena začala slavit.

„Rozhodlo to, že jsme se za stavu 3:3 nepoložili. To, že jsme se dokázali prosadit zrovna my, tím myslím náš útok, je úplně jedno. Sice jsme ztratili dvoubrankové vedení, ale dokázali jsme se semknout a otočit vývoj zápasu na naši stranu," radoval se po zápase Jaroslav Kůs.

„Pět branek jsme sice dali někdy před dvěma měsíci, ale když se budeme nadále tlačit do branky, tak bychom mohli i nadále sbírat ovoce," dodal.
Kometa se sice snažila duel zdramatizovat, Závorka však domácí podržel. Karlovy Vary tak po čtyřech domácích nezdarech uspěly před svými fanoušky, i tak jsou poslední.