Tomáš Vokoun, David Hruška, Václav Benák ani například Radek Duda. Nikdo z těchto osobností nenastoupil v novodobé historii za Baník ve věku 16 let. David Hruška či Tomáš Vokoun v šestnácti letech figurovali v kádru tehdy prvoligového Baníku, ale do zápasu nezasáhli. To nyní změnil štírek Dominik Remta, odchovanec klubu, kterého si Karel Mlejnek vytáhl do sestavy pro zápasy v Prostějově a ve Frýdku-Místku. Zápasy proti regionálním rivalům v soutěži dorostu a najednou zápas proti rezervě mistrovského Třince, pro šestnáctiletého kluka ze Sokolova obrovský skok.

„Dominik nás v trénincích a v utkáních dorostu a juniorů zaujal svým nasazením a hlavně svým pohybem, proto s námi odcestoval na trip na Moravu,“ říká k Dominikovu přesunu Petr Holejšovský, asistent trenéra u A-týmu a zároveň šéftrenér mládeže. Samotný hráč byl „povolávacím rozkazem“ do A-týmu poměrně překvapen. „Byl jsem úplně zaskočen, protože jsem s tím nepočítal, ale byl jsem rád, že si zahraju za áčko,“ říká ke svému debutu samotný hráč.

Své premiéry se dočkal 25. 1. na prostějovském ledě, tedy více než sedm měsíců před svými sedmnáctými narozeninami. Jakub Vránav letošním ročníku dělal dorostencům patrona týmu, nyní s Dominikem usedl v jedné kabině. „Kabina mě přijala v pohodě,“ říká Dominik směrem ke svým novým spoluhráčům. Při čtvrtém střídání pak Dominik naskočil na led s ostřílenými Pavlem Kuběnou a Lubomírem Kovaříkem. „Před plánovaným náročným utkáním v Prostějově a Frýdku-Místku jsme řešili doplnění kádru dvanáctým útočníkem a volba padla právě na Dominika,“ poznamenává Petr Holejšovský, jenž Dominika jako šéftrenér mládeže velmi dobře zná.

V prvním zápase se Dominik mohl i zapsat do střelecké listiny. Soupeř z Prostějova však v poslední chvíli nadzvedl nadějnému hráči hokejku, Dominik tak ve slibné šanci nemohl zakončit. Pochvalu si však Remta vysloužil za okamžitý návrat, dobruslení soupeře a zmaření šance na druhé straně. Sám mladý útočník byl se svým účinkováním spokojen. „Myslím si, že jsem podal solidní výkony v obou zápasech,“ hodnotil své premiérové starty Dominik Remta, jenž by si působení v A-týmu rád zopakoval. „Určitě si chci zahrát znovu za A-tým. Mým snem je dostat se do zahraničí,“ líčí své cíle Dominik Remta.

Kladně hodnotil výkony sokolovského odchovance i Petr Holejšovský. „V obou utkáních Dominik dokazoval svým důrazem oprávněnost své nominace a rozhodně nezklamal,“ vyjádřil se k debutu šestnáctiletého hráče asistent trenéra sokolovského A-týmu.

Dominik Remta se zapsal do historie Baníku, nyní je jen na něm, jak se svou kariérou naloží…