I když je Kometa Brno v hokejové extralize beznadějně poslední a jako nováček platí hořkou daň, tak je to jeden z nejúspěšnějších celků v historii českého a československého hokeje.

Mužstvo vedené trenérem Pazourkem se v úterý od 18 hodin představí v utkání 13. kola nejvyšší soutěže v karlovarské KV Areně. V sestavě přitom bude mít několik nových tváří. V obraně nastoupí Martin Richter, v brance se postaví jeden z trojce Hylák, Trvaj nebo finský gólman Sasu Hovi.

I přes postavení brněnského celku v tabulce, ví karlovarský útočník Jan Košťál, že nováčka nelze podcenit.

Jak by mohlo utkání podle vás vypadat?
Kometa se proti Liberci chytla a my budeme muset hrát tak jako s Plzní. Dobře vzadu a využívat šance, které dostaneme.

Nebezpečný bude Jiří Dopita a jeho křídla…
Oni jsou výborní v přesilových hrách. Umí je sehrát jednoduše a efektivně. Na to si budeme muset dát pozor.

Sportovní veřejnost tipuje, že buď Kometu sestřelíte jako před lety Ústí 11:0 a nebo se budete celé utkání trápit a rozhodne jedna branka ve třetí třetině. Co vy na to?
Osobně bych si přál, aby to dopadlo jako tenkrát s tím Ústím. Ale každé utkání je jiné. Nikdo nemůže dopředu vědět, jak to dopadne. Spíše si myslím, že to bude podobné jako letos doma s Litvínovem, ale se šťastným koncem pro nás.

Kometa je poslední a tady nebude mít co ztratit…
To je pravda, ale my si budeme muset dávat pozor ve středním pásmu. Nesmíme jim dovolit, aby se dostávali do brejků a přečíslení.

Když srovnáme Plzeň a Brno, tak Západočeši měli slabinu na postu brankaře. Kometa má tři gólmany, kteří už mají řadu zkušeností…
Utkání s Plzní bylo jednostranná záležitost. Rychle jsme se dostali do vedení a pak už jsme si pohlídali. Brankaři Komety jsou výborní. Bohužel pro ně dostávali hodně gólů, ale to nebyla jenom jejich chyba. Naší snahou bude dát první gól a pak se uvidí, jak se to bude vyvíjet.

Jakou hrou se budete chtít prezentovat?
To nechám na trenérovi. Uvidíme, co nám řekne.

V jaké nastoupíte formaci. Vrátíte se do první pětky?
Ne. Zůstanu u Lukáše Pecha ve třetí pětce.

Poslední otázka. Jaký je váš tip na výsledek?
Určitě chci vyhrát. Jestli to bude 4:3 nebo 10:0 to nevím, ale pro vítězství udělám všechno. Tipovat se mi nechce.