Jejich úvodní duel nového ročníku Tipsport extraligy proti Kometě Brno se neodvíjel, navíc před zraky televizních kamer, úplně nejlépe. Ve 12. minutě po dvou využitých přesilovkách Brňanů svítil na kostce v KV Aréně stav 0:2. „To nemůže dopadnout dobře,“ mínil nejeden fanoušek energetiků.

Jenže…

Na domácí straně byl připraven prožít velký střelecký den pětadvacetiletý útočník Jiří Černoch. Ten ještě v první třetině srovnal během 1 a 40 vteřin skóre na 2:2 a stejnou porci gólů si připravil i do dalšího průběhu zápasu.

Hned na začátku druhé části opět dorovnával manko Energie, tentokrát na 3:3, a ve 35. minutě ukázal divákům vítězný gól. „Upřímně, ani nevím, co k tomu říct. Jsem z toho pořád v šoku. Důležitá je ta výhra,“ odpovídal po utkání novinářům se skromností sobě vlastní na téma, jak že se to stalo.

Narušit mohl Jiřímu Černochovi gólovou dominanci na domácí straně spoluhráč z útoku Petr Koblasa, ten ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Další utkání sehraje Energie opět na domácím ledě, v neděli od 15.30 hodin vyzve Vítkovice.