Do nabírání fyzičky před novým extraligovým ročníkem se společně s ostatními energetiky zapojil i obránce David Hájek. Ten se po zranění před vánočními svátky už nedokázal vrátit do základní sestavy a sezonu dohrál na hostování v Chomutově.

„Tušil jsem, že něco takového přijde. V Chomutově se ale hrál opravdu dobrý hokej a nebral jsem to jako krok zpátky,“ říká v našem rozhovoru vytáhlý obránce, který dle platné smlouvy zůstává hráčem Karlových Varů i v následujících dvou sezonách.

Sezona 2009/10 nebude patřit k těm, na které by obránce David Hájek vzpomínal s oblibou. Do mistrovského týmu přišel vyztužit prořídlou obranu, bývalý elitní bek Kladna však na ledě KV Areny herní pohodu nenalezl. Svými výkony si nedokázal získat důvěru fanoušků a později ani trenérů.

Jak sám přiznává, ovlivnilo jej i nepříjemné zranění. „Se sezonou určitě být spokojený nemůžu. Myslím si, že začátek nebyl tak špatný a že jsem hrál celkem dobře. Potom už se mi ale tolik nedařilo a před Vánoci přišel otřes mozku.“

Juniorský mistr světa však v kádru Energie nebyl jediným, kdo zůstal za očekáváními. Oslnivá forma nezastihla ani některé karlovarské stálice. „Tak už to bývá, že úspěšné mužstvo dokáže dostat nahoru i hráče, kterým se zrovna nedaří. A platí to i naopak. Je tedy pravda, že kdybychom jako tým dosahovali lepších výsledků, asi bych se méně trápil i já,“ potvrzuje David vliv výsledků mužstva jako celku na výkony jednotlivců.

Vedení klubu se v průběhu sezony snažilo hru úřadujících mistrů oživit změnami v kádru a transfer se nevyhnul ani vysokému obránci. Na hostování zamířil do nedalekého Chomutova.

„Takové překvapení to pro mě nebylo. Když jsem před Vánoci měl otřes mozku a nemohl pak s klukama odjet do Švýcarska na Spengler Cup, tušil jsem, že něco takového přijde. Pro mě osobně bylo lepší, že jsem opět mohl začít trénovat v Chomutově, než abych se připravoval ve Varech s juniory,“ říká hráč, který shodou okolností v severočeském klubu hokejově vyrůstal.

V novém kalendářním roce se David začal opět rozehrávat. Spíše než nižší úrovní soutěže k tomu podle jeho slov přispěla vítězná vlna, na které se tradičně ambiciózní celek 1. ligy vezl. „Ze zranění jsem se zotavil a pomalu jsem se na ledě začal opět cítit dobře. Samozřejmě mi pomohlo, že Chomutov měl kvalitní kádr, se kterým hrál na špičce tabulky. Ty první čtyři manšafty v první lize hrají opravdu dobrý hokej, nebral jsem to tedy jako krok zpátky. I ostatní mužstva tam ale měla svou kvalitu. Rozhodně to nebylo tak, že kamkoli jsme s Chomutovem přijeli, tam jsme si zastříleli a automaticky si odvezli tři body.“

V karlovarských obranných řadách se mezitím skvěle etabloval ruský mladík Loginov a z Hájkova původně měsíčního angažmá se vyvinulo hostování do konce sezony. O kontakt s českou nejvyšší soutěží přesto David nepřišel, po vítězství v play off totiž Severočechy čekala baráž o účast v extralize. V ní si však v posledních kolech play out bezradná Boleslav s chomutovskými piráty poradila překvapivě snadno.

„V kádru nás extraligových hráčů bylo dost, ale řekl bych, že Boleslav měla ten tým složený přece jen vyrovnaněji a kompaktněji,“ ohlíží se za smutným závěrem sezony hráč, který si atmosféru extraligové baráže vyzkoušel již popáté v kariéře.

Před energetiky je nyní poslední týden suché přípravy, po kterém budou následovat zasloužené dny volna. Stejně jako většina spoluhráčů bude i David Hájek toto období trávit se svými blízkými. A jak sám říká, sportovní geny se v jeho rodině nezapřou.

„Dovolenou budu samozřejmě trávit s rodinou. Mám syna, ale hokejista z něj asi nebude. Závodně se věnuje plavání a celkem se mu daří. Oproti vrstevníkům má výhodu ve svojí výšce. Do ničeho ho ale nutit nechci, důležité pro mě je, aby ho sport bavil a měl z něj radost.“

Michal Slavík