Ještě nikdo v karlovarském dresu tolik branek nedal. Jan Košťál, který je odchovancem HC Energie a nikdy v hokejovém životě neopustil lázeňskou metropoli, je prvním hráčem, který má možnost nastřílet za Karlovy Vary sto extraligových branek. Chybí mu už jenom jedna jediná.

Samotného Honzu Košťála tato meta velice těší, ale i trochu rmoutí. „Nechtěl bych na to čekat nějak moc dlouho. Moc bych si přál, kdyby se mi to povedlo už v tom dnešním zápase s Vítkovicemi. Byl bych nerad, kdyby mě to nějak svazovalo,“ říká levé křídlo, které se po zranění zad opět vrací vedle svých tradičních hráčů do první pětky.

Honza Košťál sice bude jako střelec oceněn, ale zároveň ho tento jeden jediný gól bude i něco stát. „Václav Skuhravý je pokladníkem a určitě po mně bude chtít zaplatit nějakou tu prémii do společné pokladny,“ přiznává, ale ještě přesnou částku nezná. „Nevím, kolik to bude. Na stou branku v klubu ani nemá žádné tabulky, podle kterých by mi to spočítal. Navíc zatím mu to ani nikdo ještě neřekl, takže pro mě ani nějakou konkrétní částku vypsanou nemá,“ přidal na závěr.