„Před sezonou jsme byli pasováni do role jistého účastníka baráže. Já osobně považuji za úspěch, že jsme se jí ještě do konce základní části dokázali vyhnout. Rozpis extraligy byl dán už před začátkem soutěže a tomu se musíme podrobit," říká trenér Karel Mlejnek. Celá skupina play-out se tak bude hrát jen z povinnosti.

„To možná ano, ale my stále hrajeme o přízeň našich diváků. Chceme se rozloučit dobrými výsledky a dohrát sezonu důstojně," přidal. S nadsázkou se tak dá říci, že se Energie připravuje již v těchto dnech na další sezonu. „Na to se mi těžko odpovídá. Pravidlo 15. února nám říká, že nemůžeme využít hráče ze Sokolova, kteří by si určitě zasloužili hrát extraligu. To samé platí i o juniorech, ale ti hrají důležité zápasy v play-off. Takže o přípravě asi ještě mluvit nemůžeme, protože hráči, kteří by měli bojovat o místo v extraligové sestavě, hrát nemohou," vysvětlil.

Stále také není jasné, kdo bude nadále v A týmu působit z aktuální soupisky. „Nevím přesně, jaké mají hráči smlouvy. O všem se teprve bude jednat," přidal Mlejnek. Chomutov a Kladno ještě mají o co hrát. Dá se tak očekávat, že Piráti v Karlových Varech budou hrát na sto procent. „Jsou si moc dobře vědomi, že play-out je pro ně jen přípravou na baráž. Nastoupí kompletní a budou se snažit vyhrát, aby si zvedli sebevědomí," myslí si trenér.

Energie se bude v dnešním utkání přetahovat o diváky s Baníkem Sokolov, který hraje třetí čtvrtfinálový zápas s Kláštercem. „Asi se budeme přetahovat o diváky. V Sokolově jim stále o něco jde. Na druhou stranu si ale musíme říci, že je to druhá liga. Nicméně pokud Baník vyhraje, tak postoupí a zase budeme hrát jen my. Přetahovat se asi budeme, ale to nic nemění na tom, že se chceme s diváky rozloučit důstojně," dodal.