Karlovy Vary – Hokejisty extraligových Karlových Varů bude i nadále trénovat Vladimír Kýhos, který s klubem prodloužil o rok smlouvu. Jeho spolupracovníky zůstávají Martin Pešout a Pavel Kněžický. „Měli jsme o další spolupráci zájem, stejně tak jako pan Kýhos sám,“ řekl generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Pětapadesátiletý Kýhos přišel na západ Čech na Nový rok, kdy nahradil odvolaného Václava Baďoučka, a i díky němu se Karlovy Vary v extralize zachránily. V konečné tabulce soutěže obsadily po úspěšně zvládnuté skupině o udržení jedenácté místo.

Někdejší kouč Litvínova, Komety Brno nebo Chomutova po sezoně potvrdil, že má zájemv klubu pokračovat. „Je tu dobré mužstvo a výborné podmínky. Když jsem do Varů přišel, mužstvo nebylo v lehké situaci, ale nakonec jsme se z toho vybabrali. Spokojení samozřejmě nemůžeme být s tím, že jsme se dostali do skupiny o udržení, ale nakonec jsme ji zvládli,“ uvedl Kýhos.

Jeho přínos týmu byl znát hned v úvodu jeho angažmá. I proto byla jednání o prodloužení smlouvy snadnější. „Je to jednoduché. Obě strany měly zájem nadále spolupracovat. Otázkou pouze bylo, za jakých podmínek se dohodneme,“ přidal Vaněk.

Vladimír Kýhos bude moci v nové sezoně opět spoléhat na nejproduktivnějšího muže týmu Lukáše Pecha či gólmana Lukáše Mensatora. Oba uzavřeli s Energií nový víceletý kontrakt.