Jeho tým vyhrál na západě Čech 3:2 po samostatných nájezdech a právě Král proměnil ten rozhodující, což KV Arena nesla s nelibostí. „Když se ohlédnu za zápasem, tak si myslím, že nám trochu ublížila druhá branka, kterou nám rozhodčí uznal. Ve druhé a třetí třetině jsme pak neměli ani jednu přesilovku. Tím, ale nechci říci, že nás rozhodčí poškodili. To bych si nedovolil,“ popisoval s úsměvem jubilant.

Při druhém gólu hostů totiž Karlovarští reklamovali přechozí zásah do masky svého brankáře Sáblíka a ve druhé třetině to vypadalo, jakoby sudí sporně uznanou trefu Petera Fabuše domácím kompenzovali.

A vítězná branka? Richard Král reagoval: „Počkal jsem si na brankaře co udělá. Nic jsem nevymýšlel,“ popsal rozhodující moment zápasu.

Z překonání mety 900 utkání si, ale Richard Král nic nedělá. „Devět set zápasů nic neznamená. Pro mě je daleko zajímavější devět set kanadských bodů. Toho kdybych dosáhl, tak budu daleko spokojenější,“ pokračoval Král.

Kapitán Mladé Boleslavi by této mety rád dosáhl ještě letos. „Když se bude trochu dařit a budu mít štěstí, tak se to snad povede,“ dodal.

Referát ze zápasu Karlovy Vary - Mldá Boleslav najdete ZDE