Večer na Kladně přitom patřil především karlovarským mladíkům, postupně se trefili Martin Rohan, Jaromír Kverka a Michal Vachovec. V 52. minutě pak na 4:1 zvýšil Petr Kumstát a domácí navzdory své aktivitě dokázali už pouze snížit.

Trenér Vladimír Kýhos mohl být po utkání s výsledkem spokojený. „Ano. Výsledek je dobrý. Z naší strany to nebylo špatné, ale bylo vidět, že Kladno hrálo už třetí utkání. V tomto směru bylo na tom opoznání lépe. Působili rozehranějším dojmem, nežli my. Co se nových hráčů z Kanady, tak s jejich výkonem jsem spokojený. je to pro ně náročné, myslím tím stěhování nové prostředí, ale oba kluci nepůsobí vůbec špatně," poznamel po utkání kouč HC Energie.

Druhý přípravný duel se hraje již dnes a to na ledě KV Areny, kde se předství nováček extraligy z Chomutova. „Už to bude další zápas. Kluci by měli hrát lépe. Sestavu měnit o proti prvnímu duelu nebudeme," říká trenér Kýhos.

K jedné změně ale dojde. Do branky se postaví Tomáš Závorka. „V přípravě si zachytají všichni tři. Lukáš Mensator měl během první poloviny zápasu na Kladně necelých čtyřicet zásahů a o střídání si sám řekl. Něco ukázalo i Marek Benda. Teď je řada na Tomášovi. Měl by odchytat celé utkání," přidává kormidelník karlovarskéhoé klubu.

Příjemné je i vystoupení mladíků. „Co se týče Michala Vachovce, tak je na něm vydět nárůst fyzické kondice. Loni s tím měl obrovské problémy. Dobře se ukáazali i další mladíci jako je Jarda Kverka. ten ale bude zatím působit u týmu hrající MHL," uzavívá trenér prvního týmu.

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 50. Hlaváč (Bicek, Patera), 57. Kuchejda (Piskáček) – 6. Rohan (Zaťovič), 22. Kverka (Zaťovič), 38. Vachovec (Grün-dling), 52. Kumstát. Rozhodčí: Dundr – Řešátko, Ondráček.
Kladno: Chábera – Drtina, Macholda, Černošek, Růžička, Piskáček, Kameš, Drtil – Hlaváč, Patera, Bicek – Kuchejda, Dragoun, Hovorka – Eberle, Kuchler, Valský – Melka, Petrák, Dalecký.
Karlovy Vary: Mensator (31. Benda) – Rohan, Prošek, Gulaši, Látal, Gründling, Kohn, Kloz, Parýzek – Košťál, Skuhravý, Zucker – Zaťovič, Kumstát, Kverka – Doležal, Keith, Pohl – Polák, Vachovec, Heřman.