V kleci karlovarského týmu opět dostal přednost gólman Jiří Bozděk, naopak museli hráči Sharks oželet služby reprezentanta Michala Geiera. Naopak Králové z jižních Čech dorazili v minimálním počtu hráčů do Ostrova pokusit se urvat premiérové body. To se nakonec nepovedlo, když prohráli 1:6, když se o to v dresu vítěze zasloužil především kapitán Jiří Berger, který si připsal na své konto šest kanadských bodů za pět gólů a jednu asistenci. Žraloci tak díky vítězství zakončili základní část ligové soutěže na konečném třetím místě, zatímco České Budějovice se i nadále krčí na dně tabulky bez bodového zisku.

Utkání načali očekávaným tlakem domácí borci, kterých rázem byla plná ledová plocha, a brankář hostů z jižních Čech se měl co otáčet. Po několika šancích se však ukazatel skóre měnil až v závěru první třetiny. První branka padla v oslabení karlovarského týmu, když hráči Českých Budějovic propadli ve středním pásmu a následný rychlý protiútok zúročil po spolupráci s Miroslavem Hrbkem a Jiřím Bergerem střelou do prázdné Jiří Forgo.

Ve 14. minutě šli Karlovaráci do dvoubrankového vedení, když Jiří Berger přešel z pravého kruhu přes dva hráče a zblízka prostřelil gólmana Kings Davida Švece. Poté mohl navýšit rozdíl ve skóre Žralok Luboš Nejedlý, který byl zaparkovaný před brankovištěm hostů, ale promáchl, jinak by skóroval do prázdné svatyně. Co se nepovedlo jemu, povedlo se spoluhráči Bergerovi, který v 18. minutě v pozici ležícího střelce navýšil rozdíl skóre na tři branky.

Ve 20. minutě mohl kapitán Sharks Berger docílit hattricku, když si najel za obranu a přijal pas od Hrbka. V souboji z očí do očí však nad jeho střeleckým umem zvítězila Švecova vyrážečka. Karlovarský kapitán se hattrickové střely dočkal, a to ve 24. minutě, když tentokrát ležel Berger po souboji na zádech, přesto se mu podařilo z levého kruhu vstřelit čtvrtou branku. Poté se řítil osamocený Hrbek na gólmana Švece, ale svou premiérovou branku v této sezoně tento obránce nedal. Ve 26. minutě se měnil ukazatel skóre popáté. Opět v tom měl prsty Berger, který využil velkého prostoru a ideálně se trefil do oblasti brankářovy hlavy.

Závěrečnou třetinu načal velkou šancí karlovarský Wágner, ale v souboji se Švecem neuspěl. Naopak mohlo uhodit na druhé straně, když se zjevil sám před brankářem Bozděkem jihočeský Kočnar, ale ani on svou šanci ve vytoužený gól nepřetavil. Hned nato uháněl osamocen na brankáře Švece karlovarský Forgo, jeho střelecký projektil však skončil pouze na českobudějovické tyčce. Branky se poté dočkaly České Budějovice, přesněji Václav Pavlík, který získal puk z hromady hráčů a z prostoru mezi kruhy zaznamenal první úspěch Jihočechů i svůj vůbec první bod v osobní sledge hokejové kariéře. Ve 42. minutě navrátil pětibrankový rozdíl domácím kapitán Berger, kterému se podařilo překonat Švece přízemní střelou z úhlu. Tím oba dva týmy vyplýtvaly svou střeleckou munici.

SKV Sharks Karlovy Vary – Kings České Budějovice 6:1(2:0, 3:0, 1:1). Branky a nahrávky: 11. Forgo (Berger, Hrbek), 14. Berger (Forgo), 18. Berger (Forgo, Wágner), 24. Berger (Hrbek), 26. Berger (Wágner), 42. Berger (Forgo) – 36. Paclík (Klíma). Rozhodčí: Fagan – M. Hanák, T. Hanák. Vyloučení: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70.
SKV Sharks Karlovy Vary: Bozděk (Mach) – Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo, Wágner, Janko, Kovářík, Karafiát.
SHC Kings České Budějovice: Švec – Klíma, Kalina, Rumplík, Podhradský, V. Paclík, Kočnar.