Jenomže to už je minulost. Vzájemná bilance letošní sezony hovoří ve prospěch Severočechů. „Už první utkání v sezoně ukázalo, jak na tom Litvínov letos bude. Na jejich ledě jsme prohráli 0:5 a i v dalších utkáních jsme měli s nimi potíže, ale byly to vyrovnané zápasy," říká na úvod asistent trenéra Jaromír Kverka. Druhé derby skončilo těsným vítězstvím Energie 2:1, třetí pak výhrou Litvínova v poměru 4:2.

Síla druhého týmu tabulky je dána složením týmu. „Pokud se podíváme na soupisku, tak zjistíme, že jsou dlouho pohromadě. Tým se před sezonou vždy doplní jen o pár hráčů. Většina z nich hraje spolu poslepu," přidává asistent Kverka.

Severočeši mají k dispozici třetí nejproduktivnější útok extraligy. „Dopředu hrají výborně. Pokud se podíváme na kanadské bodování soutěže, tak v první dvacítce najdeme několik jejich hráčů. Slabší jsou při hře dozadu, ale to jen podle čísel. V tabulce obdržených branek jsou čtvrtí, takže také patří nahoru. Největší kvalitu mají podle mého v brance. Pavel Francouz je aktuálně nejlepší brankář celé soutěže," popisuje karlovarský asistent trenéra přednosti litvínovského celku.

Ve třech zápasech dokázali energetici Vervě vstřelit čtyři branky. Na výhře 2:1 se podíleli Roman Pšurný a Radim Hruška. Při porážce 2:4 se pak trefili Radek Duda a Michal Vachovec. „Pokud dáme čtyři branky a trefí se hráči jiných formací, než té první, tak si myslím, že bychom mohli uspět. Litvínov je sice v utkání favoritem, ale nám se doma celkem daří a chceme toho využít," přeje si.

A pracovali energetici před utkáním na koncovce a na snaze zvednout svoji produktivitu? Na to trenér okamžitě odpověděl. „Samozřejmě, že jsme na tom pracovali. Střelecká potence je také o hlavě, ale to se natrénovat nedá," povzdechl si jeden z trenérské dvojice na závěr.