Karlovarského forvarda Lukáše Pecha poslal trenér reprezentace Alois Hadamczik domů. V širší nominaci národního týmu ale zůstává nejlepší střelec extraligy Petr Kumstát.

Po zápasech v Českých Budějovicích zredukoval Hadamczik kádr o čtyři útočníky – Martina Adamského, Michala Birnera, Lukáše Pecha a Ondřeje Veselého. Aktuálně tak má trenér národního týmu i s jistými posilami z NHL v širším kádru před šampionátem 30 hráčů – tři brankáře, deset obránců a 17 útočníků.

V kádru si nechal i dvacetiletého útočníka Petra Holíka ze Zlína. „Vzali jsme ho ještě do tréninku. Neslibujeme mu zápas, ale je to mladý kluk a každý trénink s národním týmem mu pomůže,“ doplnil Hadamczik.

Definitivní podoba reprezentace bude známá po Euro hockey tour v Praze. Na druhou stranu národní výběr bude posílen.
Hokejový útočník Tomáš Vincour z Dallasu doplní mužstvo v přípravě na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. Do přípravy se jednadvacetiletý reprezentační nováček, který ještě hraje na farmě Stars v Texasu v nižší AHL, připojí ve středu. Už včera se hlásil na srazu v Praze také obránce Zdeněk Kutlák ze švýcarského Ambri/Piotta. V stejný den se ke tvořícímu kádru zařadily také avizované posily z NHL. Útočník Tomáš Plekanec z Montrealu a Jiří Tlustý z Caroliny. Později se k mužstvu připojí Aleš Hemský z Edmontonu, který ale proti Slovensku nenastoupí.