Lázeňská metropole hostí druhé letošní západočeské derby hokejové Tipsport extraligy. Bude plný dům? Každopádně vstupenky jsou stále k dostání v síti Ticketportál.

„Byli bychom velice rádi, kdyby co nejvíce diváků dorazilo v zelenobílém a vytvořili si tu správnou atmosféru,“ přeje si celá šatna A mužstva.
A diváků přijde dost. Tou pravou pozvánkou je jednak fakt, že jde o derby, ale také ta skutečnost, že se Energii začíná dařit. „Neřekl bych, že jsme v nějakém laufu. Nám se podařilo v posledních čtyřech zápasech bodovat, ale to nic neznamená,“ upozorňuje na začátek trenér Václav Baďouček a pokračuje: „Jsme za to samozřejmě rádi. My ale nesmíme podlehnout dojmu, že nám to už půjde samo a že se každý porazí sám.“

Indiáni přijíždějí do Karlových Varů odpočatí. Poslední utkání odehráli v neděli v Mladé Boleslavi, kde prohráli 1:3. „Myslím si, že budou hodně nabuzení. Poslední dva zápasy jim vůbec nevyšly a podle mého budou tu sérii chtít zastavit. My se samozřejmě budeme snažit o pravý opak,“ pokračuje Baďouček.
Podle dlouhodobých statistik je Plzeň soupeř, kterému se v KV Areně vůbec nedaří. „To jsou jen čísla. Na ta se nehraje. Tuším, že Plzeň u nás vyhrála pouze jednou, ale to nám moc nepomůže. My musíme hrát tak dobře, abychom tuto statistiku jenom potvrdili,“ přidává.

Energie by ráda produkovala takovou hru, která by se divákům líbila. To znamená, že se bude pokoušet o nátlakový hokej, jako to předvedla v utkání s Litvínovem nebo Slavií Praha. „Pro nás je to v domácím prostředí povinnost hrát aktivně. My ale ani na ledě soupeře nehrajeme nějakou defenzivu. Jak v Pardubicích, tak i v Liberci jsme neprodukovali nějakého zanďoura. Naše mužstvo si při tomto stylu hry věří a my chceme co nejvíce zaměstnávat brankaře soupeře,“ popisuje Václav Baďouček vlastní taktiku boje.

Do utkání nezasáhne Pavel Kuběna. „On si v utkání s Libercem pochroumal rameno, takže bude mimo hru. Na jeho místo nastoupí Tomáš Rohan,“ popisuje trenér, proč dojde ke změně v sestavě.

Nabízí se otázka, proč nenastoupí Tomáš Klíma. Trenér reagoval: „Důvod je jednoduchý. Kupec a Zucker si rozumí. Nám momentálně chybí křídlo a Tomáš Rohan je velice podobný typ hráče jako Pavel Kuběna. proto jsme sáhli k této variantě,“ vysvětluje.

Indiáni jsou bojovné mužstvo a své skalpy nedávají někomu jen tak zadarmo. „Mají ve svých řadách mladé hráče, které doplňují zkušení Straka, Hanzlík a nebo Vostřák. My si musíme dávat pozor na zbytečné fauly. Nesmíme jim dávat příležitost v přesilových hrách. To jsou a budou situace, ve kterých jsou opravdu silní,“ popisuje trenér Václav Baďouček kvality soupeře HC Energie.

Utkání začíná v KV Areně v 18 hodin a pokladny se vstupenkami jsou otevřeny už hodinu a půl před zápasem.