Karlovy Vary/ Josef Paleček byl po vítězství Energie nad Kladnem v poměru 5:3 maximálně spokojen. Jeho svěřencům se podařil vstup do soutěže na výbornou.

„Jsem rád, že se nám povedlo první utkání. Myslím, že jsme Kladno na začátku překvapili, byli jsme hodně aktivní a dali dva góly. Na začátku druhé třetiny jsme neproměnili dva nájezdy a pak i trestné střílení. To soupeře povzbudilo a chvílemi nás dostal pod tlak. Náš čtvrtý gól na začátek sezony kvalitní zápas definitivně rozhodl,“ naposledy popsal Paleček středeční duel.

V pátek čeká energetiky utkání se Slavií, které bude s největší pravděpodobností vyprodané. „Co bylo v minulém roce, je už pryč. Před námi je budoucnost, na kterou se musíme soustředit,“ začal Paleček předzápasové prognózy.

Oba celky před sezónou prošly určitými změnami. V Karlových Varech se vyměnila obrana. Ve Slavii se rozloučili se střelcem Bednářem. „Obě mužstva jsou jiná. I prostředí bude jiné. S největší pravděpodobností bude vyprodaná hala,“ pokračoval Paleček.

Na hráčích Energie bude ležet jakási povinnost. „Možná že kluci budou cítit nějakou zodpovědnost. Ono jim to může naopak trochu svazovat nohy, než aby jim vyprodaná hala pomohla. Naším úkolem je naladit mužstvo tak, aby si to moc nepřipouštělo,“ přiznal karlovarský lodivod.

Josef Paleček pracoval během dvou týdnů pouze s torzem mužstva. Čtyři hráči byli na reprezentačním srazu a tři další byli zranění. „Václav Pletka už naskočil do zápasu na Kladně. Musel do zápasu naskočit bez delší přípravy, protože to jinak nešlo. Jediným marodem je pouze Milan Hluchý, který už ale trénuje. Jinak sestava je kompletní a proti Slavii ji měnit nebudeme,“ dodal šéf karlovarské střídačky.