Ve velice opatrném utkání mezi Oceláři s Třince a karlovarskou Energií viděli diváci tři branky. Dvakrát se musel před střelci sklonit Lukáš Mensator a tak Karlovy Vary prohrály ve 46. kole O2 extraligy 2:1 po prodloužení.

Domácí šli do vedení zásluhou Vojtěcha Poláka v čase 15:00, když dorazil střelu Martina Růžičky. V 19. minutě se podařilo vyrovnat Štěpánu Hřebejkovi, když golfovým úderem propálil vše co mu stálo v cestě.

V první třetině se ještě mohli prosadit Melenovský a třinecký Martínek. Prvně jmenovaný trefil tyč a druhý pak nedokázal přehodit Mensatorova betony.

Ve druhé části moc pohledných akcí k vidění nebylo. Přesněji dvě. Jednou to zkoušel Skladaný bekhendem a na druhé straně napálil Bonk puk do tyče. Po jeho ráně přišlo na řadu video, ale to ukázalo, že to gól nebyl.

Ani ve třetí třetině se diváci branky nedočkali. Šance Jakuba Čutty, Jana Peterka nebo Ladislava Kohna zůstaly nevyužity. Na řadu tak muselo přijít prodloužení.

Nejprve to byli hosté, kteří mohli rozhodnout. Němec jednou napálil Hamerníka a podruhé byla jeho rána sražená mimo tři tyče. Před Mensatorem se jednou objevil Seman, ale i on byl nepřesný a přestřelil.

Rozhodnout se podařilo až třiatřicet vteřin před koncem nastaveného času. Ladislav Kohn si vybruslil od hrazení a umístěnou střelou k tyči vystřelil bolusový bod pro Třinec.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl.

Nejlepší hráč: Ladislav Kohn. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 – 1:0. Branky a nahrávky: 15. Polák (M. Růžička, Kohn), 65. Kohn (M. Růžička) – 19. Hřebejk (Loginov). Rozhodčí: Šindler, Turčan – Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, navíc Hřebejk (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3072.

Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Platil, Lojek, Andersons – Kohn, Polák, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Pospíšil – Polanský, Bonk, Tomas – Ostřížek, Hampl, Martynek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Karlovy Vary: Mensator – Němec, Loginov, Nosek, Mucha, Dobroň, Čutta – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Melenovský, Hřebejk – Hluchý, Pech, Skladaný – Zucker, Budínský, Kuběna. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.