Karlovy Vary – Oceláři z Třince už mají své jisté. Bez větších problémů budou hrát po základní části čtvrtfinále play off. Jedinou otázkou zůstává, z jakého místa nakonec postoupí. Energetici mohou ve 46. kole hokejové O2 extraligy ambiciózní třinecký tým zase trochu srazit na zem.

Svěřenci Pavla Hynka a Václava Baďoučka k nedělnímu duelu vyrážejí už v sobotu. „Chceme jít do zápasu odpočatí. Je to velice dlouhá cesta,“ poznamenal na úvod Marek Melenovský.

Karlovaráci se s Oceláři utkají s vizitkou týmu, který ve dvou posledních zápasech vstřelil pouze jednu branku a dvakrát odešel z ledu poražen. „Měli jsme pár zápasů, kdy se nám dařilo. Teď jsme dva za sebou prohráli. Je už zase čas, abychom sehráli pořádné utkání s dobrým koncem pro nás. Věřím, že utkání v Třinci dokážeme zvládnout,“ pokračoval forvard.

Jakou hrou se budou energetici prezentovat? Melenovský měl odpověď pohotově. „Naším cílem bude ustát začátek utkání. Se Zlínem a s Libercem jsme zápasy ztratili hned na začátku. Mohlo by nám sedět, že Třinec bude tlačit. Chtějí hrát hodně dopředu a jejich snahou je dávat hodně branek. Pokud je ubráníme a nějaké branky sami dáme, tak by to mohlo vyjít,“ věří pravé křídlo třetí pětky.

Dalo by se s trochou nadsázky říci, že každé kolo se více jak poloviny tabulky kompletně přesype. „V tom nejsme namočeni jenom my. O předkolo bojuje šest týmů a všichni to mají stejné. My se s tím musíme popasovat. Myslím si, že na to máme dostatečně zkušené mužstvo. To jsme konec konců předvedli i v předchozích sezonách, když jsme dokázali ustát krizové situace. Věřím, že zapneme a znovu to zvládneme a do play off se podíváme,“ dodává Melenovský.