Úřadující mistr předčil vicemistra. V 15. kole hokejové extraligy Karlovy Vary porazily Slavii 3:0 a odvezly si domů tři body. „Maximální spokojenost. Vyhrát na Slavii je vždycky těžké,“ přiznal karlovarský asistent Mikuláš Antoník.

Slavia prohrála i proto, že se Roman Červenka nezapsal do listiny střelců. „Druhý týden hraje pod prášky, má virózu. V podstatě netrénuje, chodí jen na zápasy. Nespadlo to tam, nic jiného bych v tom nehledal,“ vysvětloval asistent Slavie Čelanský.

Lukáš Sáblík vychytal druhou nulu v sezoně. „Je to super, ale nepřeceňoval bych to,“ byl přesto opatrný.

Podle Sáblíka je především v nepodařeném začátku sezony důležité, že neinkasuje. „Máme vysledované, že když obdržíme jeden gól, tak na deset, patnáct minut úplně zneklidníme a trvá nám dlouho, než se z toho oklepeme. Je dobře, když nedostaneme gól ze začátku, a když dokážeme odehrát bez obdržené branky až do konce, tak je to něco navíc. Jsme pak schopní odehrát super výkon, který je podobný těm z minulé sezony,“ připojil Sáblík, který osmým startem v sezoně vyrovnal počet ze základní části minulého ročníku, kdy jej Mensator do branky moc nepustil.

Na Slavii začali Západočeši sérii tří zápasů venku, kde se budou snažit dohánět ztráty z domácího ledu. Tam už přišli o 14 ze 24 čtyř možných bodů. V Praze ale potvrdili zlepšené výkony a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. „Celý zápas jsme hráli zodpovědně a Slavie se nedostávala moc do šancí na to, co se dalo od nich čekat a na co jsme se připravovali. Postupně jsme přidávali góly a hra se z naší strany zklidňovala. Tím, že jsme neinkasovali nějaký hloupý gól, tak klid na holích zůstával až do závěrečný sirény,“ pochvaloval si Sáblík.

V úterý 13. října se svěřenci Josefa Palečka představí na ledě vedoucího celku extraligy. Od 17:30 hodin změří síly v dohrávce 12. kola v ČEZ Aréně s Vítkovicemi.

„Podle mého to bude podobné utkání jako na Slavii. Budeme muset dobře pokrývat střední pásmo. Pokud se nám to nepodaří, tak nemůže uspět,“ přidal Sáblík.

Stejný názor má i David Zucker. „Obě mužstva hrají výborně. Jak Slavia, tak Vítkovice patří k předním celkům soutěže. Samozřejmě bychom si také chtěli odvézt nějaké body. Pokud budeme hrát jako v Praze se Slavií, tak se nemáme čeho bát. Můžeme si připsat další body,“ přidal se ke gólmanovi stále ještě benjamínek v karlovarské sestavě David Zucker.