K bodu a jistotě chybělo osm vteřin

České Budějovice — Zítra čeká Energii nelehký úkol. Musí bodovat, jinak může spadnout do předkola play off.

18.2.2009

Hokejová extraliga pokračovala zápasem Českých Budějovic s Karlovými Vary.Foto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Osm vteřin chybělo Energii k bodu na ledě Mountfieldu. Nakonec prohrála v 51. kole hokejové extraligy v Českých Budějovicích 1:2.

Úvodní třetina se nesla v opatrném duchu. První šanci zápasu měl po úniku hostující Dej, ale Turek kryl. Na druhé straně protáhl Mensatora Gřegořek. Velkou možnost měl v avizované výhodě domácí Toman, ale těsně před brankou netrefil skákající kotouč. Dvě přesilovky v rychlém sledu po sobě odehrál Mountfield vyloženě křečovitě a branku soupeře prakticky neohrozil.

Mensatora pořádně vyděsil až Hudec, a to dokonce ve vlastním oslabení. Napřáhl už před červenou čarou a skákavý kotouč cinkl o tyčku karlovarské klece. V závěru třetiny ještě Turek ustál závar před vlastní brankou, a tak šli oba soupeři poprvé do šaten za nerozhodného stavu.

Také ve druhé třetině pokračovala především lopotná hokejová bitva a čekání na vedoucí gól. Odstartoval ji povedený Mensatorův zákrok proti střele Ptáčka. Pak přišly velké chvíle hostí. Turek musel vyrážet Čuttův projektil a v gólových šancích vychytal Pecha i Deje. V polovině zápasu se po Dudově vtipné přihrávce ocitl v gólové šanci domácí Bílek. Jeho střele se však postavila do cesty Mensatorova maska. Ještě krátce před druhou sirénou mohl otevřít skóre Mertl, leč zblízka reprezentačního gólmana v brance hostí neprostřelil.

„Snažili jsme se soupeře nepustit do tlaku, což se nám také dlouho dařilo,“ uvedl hostující asistent trenéra Mikuláš Antonik.

Gólu se diváci dočkali až ve třetí třetině. Ve 44. min. obrana K. Varů malinko povolila v koncentraci v domnění, že se bude pískat zakázané uvolnění. Mertl toho využil, za brankou se zbavil obránce a přesnou přihrávkou našel obránce Muchu. Sváteční střelec ranou bez přípravy a svým letos premiérovým gólem otevřel skóre. Domácí radost však trvala jen tři minuty. V přesilovce při vyloučení Veselého šikovně tečoval Dobroňovo nahození Hluchý a bylo vyrovnáno.

Energie byla na koni, na domácí hokejky se naopak začala vkrádat zvýšená nervozita, která přinášela řadu nepřesností. Němec tvrdě pálil po rychlém brejku a Turek v brance musel prokazovat mimořádnou pozornost. Až sedm minut před koncem o sobě dali Jihočeši zase pořádně vědět. Hudcova bomba z voleje však zasáhla opět pouze Mensatorovu hlavu. Další velká šance přišla po Ptáčkově přihrávce, Melichárka si však Mensator u své levé tyčky pohlídal.

Závěr zápasu byl hodně divoký.

Nejprve minul v dobré pozici exJihočech Sailer. Na druhé straně a osm vteřin před koncem to přišlo. Hudec doslova dotlačil ze skrumáže puk za Mensatora a uchoval svému týmu naději na play off. „Snažili jsme se dostat puk před branku a ani nevím, jak se puk do sítě dostal,“ přiznal šťastný střelec.

„Nabádali jsme hráče ke tlaku na soupeřovu branku. Chtěl bych jim poděkovat, že zápas dotáhli do vítězného konce,“ dodal trenér Tlačil.

Jan Čech, Pavel Kortus

18.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.