V posledním utkání změřili energetici síly s pražskou Spartou a po dramatickém boji odešli poraženi 4:2.

Prim v utkání hráli oba brankáři. „V polovině zápasu jsme vedli 3:0 a přiznám se, že to bylo hodně příjemné. Na druhou stranu jsme věděli, že v Karlových Varech takovýto výsledek nic neznamená,“ začal své hodnocení brankář Sparty Petr Přikryl.

V utkání se ukázaly být rozhodující přesilové hry.

Pražané se trefili dvakrát, Energie pouze jednou z deseti možných početních výhod. „My jsme dokázali naše přesilovky využít, Vary ne. To se ukázalo jako rozhodující, ale musím přiznat, že ve třetí třetině u nás stálo veliké štěstí,“ pokračoval Petr „Bingo“ Přikryl.

Sparta je teoreticky jeden z možných soupeřů Západočechů v play off. „Do konce základní části chybí ještě dvě kola. Nechci nějak spekulovat, jestli jsme si obhlédli soupeře. Na to máme ještě moře času,“ pokračoval sparťanský brankář.

Nejtěžší moment zápasu se pro Přikryla ukázala dorážka jedné z moha střel. „Za mnou zůstal ležet puk. Byl tam jeden z domácích hráčů, ale na štěstí pro nás promáchl. Pak už jsem tam stačil dát lapačku,“ dodal sparťanský fakír.

Karlovarský gólman byl po utkání hodně zamlklý. „Tahle porážka nás hodně mrzí. Myslím si, že jsme podali velice dobrý výkon. Bohužel ve sportu se někdy stává, že vyhraje i ten horší soupeř. Podle mě to tentokrát tak bylo,“ začal se za utkáním ohlížet Lukáš Mensator.

Rozhodující v utkání byl podle karlovarského brankáře výkon jeho kolegy na opačné straně kluziště. „Bingo (Přikryl) chytal hodně jistě. Nevyrážel puky před sebe a všechny chytal hned napoprvé. On podle mého položil základ k vítězství Sparty,“ pochválil svého kamaráda Mensator a pokračoval: „Dalším faktem byly přesilové hry. Sparta na to má hráče, a když hrají pět na čtyři, tak už je to hodně nebezpečné. Natož pět na tři.“

Nemůžeme se na nic vymlouvat, uznal Pech

„Je to veliké zklamání. Bohužel jsme v oslabení ve druhé třetině dostali dva góly, bylo to 0:3. Mohli jsme se vrátit do zápasu, když jsme měli přesilovku 5 na 3, ale naše přesilovka dnes byla bohužel špatná. Vůbec jsme neohrozili gólmana. Oni v té přesilovce dali góla, my ne, a to také rozhodlo. V závěru jsme měli ještě tlak, ale po střelách se to k nám neodráželo a chyběl kousek štěstíčka,“ zklamaně zápas popsal útočník Pech.

V souvislosti se štěstím je třeba zmínit i neobvykle vysoký počet zlomených hokejek, na který na tiskové konferenci poukázal i kouč Paleček.

Zlomená hůl Ondřeje Němce také definitivně smazala domácí naději na vyrovnání v power play. „Taky jsem si toho všiml, že jsme zlomili snad deset holí, třeba Něma hned tři. Jestli to je nekvalitním materiálem nebo něčím jiným, to nevím. Někdy třeba za měsíc nezlomíme ani jednu, ale dneska jich bylo opravdu hodně,“ upozorňuje centr třetí formace.

Pravděpodobně klíčovým okamžikem utkání se stala srážka Michala Dobroně se Zbyňkem Hrdelem, kterou rozhodcovská dvojice ocenila pěti minutami a trestem do konce utkání pro domácího obránce. V této výhodě umocněné dalším vyloučením Mudrocha sparťané skórovali hned dvakrát. Lukáš Pech se přesto do unáhleného vynášení soudů nepustil. „Ten zákrok jsem neviděl, takže ho nemohu hodnotit. Rozhodčí to ale písknul, a s tím už nic nenaděláme. Bohužel jsme pak dostali dva góly. My jsme ale přesilovky měli také, takže se nemůžeme vymlouvat. Prostě jsme měli dát góly, šance jsme na to měli. Dvakrát jsme jeli dva na jednoho, třeba já s Melenem (Marek Melenovský), ale bohužel jsme to nezakončili dobře.“

Na střeleckém trápení domácích nesl lví podíl také sparťanský brankář. Právě Petr Přikryl, jenž část sezony 2005/06 odchytal i v Karlových Varech, vyvedl svůj tým z nedávné výsledkové krize.

Pro svého bývalého spoluhráče měl pětadvacetiletý útočník pouze slova chvály. „Přikryl chytal výborně. Všechno, co na něj šlo, chytil a ani to nevyrazil. Na dorážky tedy nebylo žádné místo. Všichni ho dobře známe, byl tu jednu sezonu. Je to kvalitní gólman a dnes to potvrdil.“

Jan Čech, Michal Slavík