Sokolovský trenér Kanis se už během loňské sezony nechal slyšet, že junioři Energie jsou pro jeho mužstvo velikým přínosem. Tomáš Rohan a nebo Tomáš Sláma, když za Sokolov nastoupili, tak byli maximálně nasazováni a jejich služeb bylo využíváno. „Oba hráči mají před sebou velikou budoucnost, když budou na sobě pracovat. Myslím si, že časem o nich hodně uslyšíme,“ přiznal před několika měsíci kouč Kanis.

S uvolňováním hráčů do mužstva Baníku nemá větší problémy ani nový trenér karlovarské juniorky Karel Mlejnek. „Osobně si myslím, že hrát druhou ligu je pro mladé hráče veliký přínos. Kdybych to měl říci několika větami, tak zkušenost hrát před diváky a proti hráčům typu Richarda Žemličky (HC Roudnice n/L.) je pro ně k nezaplacení. Tohle v juniorské soutěži nezažijí,“ řekl lodivod juniorů Karel Mlejnek.

S hostováním některých karlovarských hráčů nemá problém ani generální manažer klubu Miroslav Vaněk. „Start juniorů za Sokolov má jednu podmínku a tou je stabilní postavení juniorky v extralize. Příští rok sestupují čtyři mužstva, a pokud se svěřenci Karla Mlejnka budou pohybovat v horních patrech tabulky juniorská extraligy, nebudeme mít žádný problém naše hráče do Baníku uvolnit,“ přidal se Miroslav Vaněk.

V minulé sezoně nastupoval za Sokolov i brankář Tomáš Závorka, který se do branky Baníku Most moc nedostal. Trenér Neliba měl k dispozici gólmana Luboše Hořčičku a do Mostu navíc dojížděla i karlovarská dvojka Lukáš Sáblík. „Jsem moc rád, že si Tomáš v Sokolově zachytal. V Mostě dostal příležitost, až v samém závěru soutěže, když už tam tolik nejezdil Lukáš Sáblík a vedení Mostu prodalo Luboše Hořčičku. Letos je to domluveno tak, že bude do konce Srpna s námi a od září se stane jedním ze dvou brankářů Kadaně,“ pokračoval Miroslav Vaněk.

Varianta, že by se Tomáš Závorka objevil i v barvách Sokolova tu stále je. Pokud nebude dostávat dostatek příležitosti v Kadani, může v Baníku hostovat.

V minulém roce juniorka Energie hodně trpěla. Během několika dní bylo zraněno i deset hráčů prvních tří formací. O případných posilách Sokolova bude rozhodovat i tento fakt. „Momentálně jsme ve fázi přípravy. Snažíme se, aby hráči do sebe dostali co nejvíce fyzické kondice a proti zraněním byli více odolní. Když budou v pořádku a budeme se pohybovat v klidných vodách soutěže, tak za Sokolov kluci nastupovat určitě budou,“ dodal Karel Mlejnek.