Během tří dnů čeká karlovarské hokejisty opět celek ze dna tabulky. Po Českých Budějovicích se dnes od 18 hodin na zimním stadionu v Rybářích střetnou s Mladou Boleslaví.

„Myslím si, že se budou snažit hrát aktivně, protože v několika zápasech, které hráli venku, to tak předváděli. Nevěřím tomu, že by přijeli s tím, že budou hrát takového toho zanďoura. Podle mě to risknou, a buďto jim to vyjde nebo ne,“ uvažoval před zápasem asistent trenéra Mikuláš Antoník a pokračoval: „Samozřejmě to bude těžký soupeř, jako každý. V extralize není slabé mužstvo, jako bylo vloni Ústí.“

Cíl pro dnešní zápas je jasný. „My si nemůžeme dovolit ztrácet v domácím prostředí body. K utkání musíme přistoupit maximálně zodpovědně a získat tři body,“ přiznal karlovarský asistent.

Středočeši spoléhají na jednoho hráče a tím je Richard Král. Ikona Pardubic, Třince a teď Mladé Boleslavi. „Richard je kvalitní hráč, i když už má své roky. Přesto si myslím, že dokáže být hodně nebezpečný. Jeho místo je v prostoru okolo branky. Odtamtud je schopen nacházet volné hráče, kteří střílejí. Ale Boleslav není jenom Král. Mají tam několik velice kvalitních hráčů, kteří jsou také hodně nebezpeční,“ vyzdvihl kouč kvalitu soupeře.

Slabinou domácích jsou přesilovky. V nedělním zápase to bylo velice dobře patrné. V pěti přesilových hrách se energetici neprosadili ani jednou. „Víme, že přesilovky jsou naše slabina, ale ty se nedají zlepšit během jednoho dne. V dnešním zápase to bude o koncentraci a důrazu. My se musíme připravit na to, že musíme předvést stoprocentní a bezchybný výkon. Musíme chodit do předbrankového prostoru. To bude rozhodující pro dnešní utkání,“ pokračoval Antoník.

Energetik v Boleslavi

Dres Středočechů obléká karlovarský obránce Tomáš Brňák. Ten byl těsně před začátkem extraligy uvolněn do Mladé Boleslavi, protože se nevešel do kádru prvního mužstva Energie. „Samozřejmě, že se do Varů těším. Když jsme hráli s Energií doma, tak se nám podařilo získat nějaké body a já pevně věřím, že se nám to povede i dnes,“ hlásil z města automobilů Tomáš Brňák.

Z jediného vzájemného měření sil si Tomáš odnesl nemilou vzpomínku. Přišel o dva zuby. „Bylo to nepříjemné zranění, ale už je to v pořádku,“ přiznal Brňák.

Své by o zranění zubů mohl vyprávět Milan Hluchý, který o ně přišel v utkání play off s Českými Budějovicemi v minulém roce. „Zuby jsou hodně nepříjemné zranění. Bolí to hodně dlouho a pořádně se nemůžete najíst. To je asi to nejhorší,“ popsal na jaře Hluchý své zranění.

Je tradicí, že hráč, který nějakou dobu působil v dresu soupeře, vypisuje prémie do hráčské pokladny. „To je normální. Já jsem také něco vypsal, ale kolik, tak to si nechám pro sebe,“ pokračoval Brňák. Tomáš je v kontaktu s Rostislavem Dejem a Františkem Skladaným. „Včera jsme si Dejkom (Dej) telefonovali. Bylo to takové to zdravé hecování. Říkal mi, že nemám počítat s tím, že dneska zvítězíme a tak. To prostě k tomu patří,“ dodal Brňák.