Hokejisté karlovarské Energie se krčí ve spodních patrech extraligové tabulky. Kdo a co jim pomůže v cestě vzhůru, zůstává ve hvězdách.

V posledním domácím utkání podlehli poslední Kometě Brno 3:2 po samostatných nájezdech. „Nám se povedla akorát druhá třetina. Jinak jsme stále na něco čekali. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení. Jenomže z kraje třetí třetiny jsme dostali gól. Nepředváděli jsme takovou hru, která by si zasloužila větší bodový zisk než je jeden bod,“ přiznal nazlobený kouč Mikuláš Antonik.

Přitom když v polovině utkání vyvrcholil tlak Energie brankou Jana Košťála, zdál se úspěch být na dosah. „Je veliká škoda, že jsme nedali třetí branku. Mohl být klid,“ litoval před posmutnělou šatnou karlovarský odchovanec.

Zápas vypadal nadějně, ale ve 43. minutě Energie podruhé inkasovala. Do konce utkání již nikdo branku nevstřelil.

„Škoda, že jsme nedali víc gólů. Oni měli dvě šance a díky našim chybám je využili. Myslím si, že jsme nehráli špatný hokej, byli jsme aktivní. I když někdy tam byly pasáže, kde jsme si hru zbytečně komplikovali. Brno nás samozřejmě někdy také trochu zatlačilo, ale bylo to po našich chybách. V nájezdech se bohužel štěstí přiklonilo k soupeři,“ povzdychl si autor druhé branky.

V jednu chvíli se však zdálo, že domácí by mohli vyjít úplně naprázdno. To když necelé tři minuty před koncem posledního dějství Václav Skuhravý ve vlastním oslabení nešťastně vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Energie šla do tří. „Určitě nám zatrnulo, ale v hokeji se to stává. Kluci odvedli skvělou práci, ubránili to a naděje stále žila. Je samozřejmě velmi nepříjemné, když se hraje oslabení pět na tři ke konci utkání, ale kluci to opravdu skvěle ubránili a jen díky nim jsme se dostali až k nájezdům,“ dodal zklamaný Košťál.