Ve 12. kole hokejové extraligy Energie porazila trápící se Mountfield České Budějovice 3:2.

Karlovaráci měli vynikající nástup. Třetí formace se poprvé dostala na ledovou plochu a hned způsobila hostům veliké potíže. Ve 2. minutě poslal Bílek puk na Grofa. Ten vystřelil, ale jeho rána se odrazila k volnému Milanovi Hluchému a ten už neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky.

Na začátku jednadvacáté minuty šel za katr domácí obránce Hanzlík za sekání. Tuto přesilovou hru hosté ještě nevyužili, ale jejich nápor trval. Časomíra se zastavila na 23:25, když červené světlo za Mensatorem rozsvítil René Vydarený. Českobudějovický obránce se zapsal do listiny střelců díky dělové ráně od modré čáry. Asistenci se připsali Ondřej Veselý a Lukáš Poživil.

Přesto po dvou třetinách byli veselejší domácí příznivci. V polovině jednatřicáté minuty zbytečně fauloval Jiří Šimánek. Na trestné lavici vydržel pouhých devět vteřin. Kapitán Energie Václav Skuhravý dostal přihrávku od Hanzlíka a bombou z kruhu prostřelil Romana Turka.

Rozhodující okamžik přišel ve 49. minutě. To ujela dvojice Zucker – Zaťovič. Druhý jmenovaný vypálil a Zucker, i když hodně tísněn obráncem, dokázal zavěsit puk do horního růžku Turkovy branky. Na drama v závěru ještě zadělal Tomáš Kůrka brankou minutu a půl před koncem utkání, ale na víc se už hosté nezmohli. Energie tak zvítězila 3:2.

Karlovy Vary – České Budějovice 3:2

Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Muž zápasu: Hluchý. Branky a nahrávky: 2. Hluchý (Grof, Bílek), 31. Skuhravý (Hanzlík, Košťál), 49. Zucker (Dej, Zaťovič) – 24. Vydarený (Veselý, Poživil), 59. Kůrka (Frolo). Rozhodčí: R. Svoboda – Blümmel, Barvíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 3340.

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Grof, Řezníček, Prošek, Duben – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Bílek, Skladaný, Hluchý – Dej, Zaťovič, Zucker. Trenér: Paleček.
České Budějovice: Turek – Mucha, Frolo, Toman, Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený – Hudec, Kotrla, Kůrka – Sailer, Šimánek, Huml – Květoň, Duda, Kuchejda – Mertl, Veselý, Gulaši – Vak. Trenér: Bokroš.