Pravé křídlo třetí formace, přesněji Marek Melenovský, se podepsalo pod dvě braky. „České Budějovice před utkáním vyměnily trenéra a k nám nepřijeli prohrát. Pro nás je veliké plus, že jsme jim žádný bod nenechali. Myslím si, že to byl velice kvalitní zápas se soupeřem, který se sice trápí, ale podle mého ještě půjde nahoru,“ shrnul Melenovský do několika vět nedělní utkání.

Úvod střetnutí patřil Mountfieldu. Už ve třetí minutě otevřel skóre Tomáš Vak. „Dokázali sice dát branku v přesilovce, ale nám se podařilo utkání rychle otočit. Bylo to velice důležité pro další vývoj zápasu,“ odtajnil Melenovský jeden z rozhodujících momentů utkání.

V dalších dvou třetinách „zlobili“ Jihočeši daleko více. Velice brzo po úvodním buly prostřední části vstřelil kontaktní branku Ondřej Veselý. „My jsme si na začátku druhé dvacetiminutovky vybrali takové hluché místo. Přesto jsme si dokázali díky Petrovi Sailerovi udržet dvoubrankový náskok,“ pokračoval forvard.

Na dostřel jedné branky se znovu dostali hosté z jihočeské metropole ve 48. minutě, když se podruhé do listiny střelců zapsal Tomáš Vak. „Myslím si, že závěrečné dějství jsme si pohlídali. Nikam jsme se netlačili a nakonec se nám podařilo tři body ubránit,“ přidal autor první branky Energie Marek Melenovský.

V samém závěru střetnutí dostali hráči, kteří mají za maskota „Béďu Trávníčka“, možnost přesilové hry. Vyloučený byl Michal Dobroň. „Velice dobře jsme napadali. Téměř k ničemu jsme je nepustili. Podle mého chtěl sice hostující kouč zkusit odvolat brankáře, ale to se mu díky naší obrané hře nepovedlo,“ pochválil Melenovský hru celého mužstva.

S jedním mužem v poli navíc to zkusili Jihočeši až po uplynutí přesilovky. „Jak už jsem řekl, výborně jsme bránili a téměř k ničemu nepustili. To byl také jeden z rozhodujících argumentů zápasu,“ uzavřel hodnocení Melenovský hodnocení zápasu.

Nedělní utkání bylo pro širokou karlovarskou veřejnost tak trochu velkou neznámou. Jednak Mountfield odvolal trenéra Bokroš, ale také Energie si naposledy Českou nejvyšší soutěž zahrála před vánoci.

„Po návratu ze Švýcarska jsme dostali pár dní volno. Vůbec jsme netrénovali a já si myslím, že nám to pomohlo. Dokonale jsme si odpočinuli,“ popisoval Melenovský poslední denní před nedělním zápasem a pokračoval: „To, jak se hrálo ve Švýcarsku, nám také hodně pomohlo. Ty čtyři zápasy v řadě nás dostaly do tempa a to jsme prodali i v utkání s Českými Budějovicemi.“