Hosté měli sice více ze hry a několikrát dokázali domácí hodně potrápit na útočné modré, ale domácí si za prohru mohou hlavně kvůli nevydařeným přesilovým hrám. Ale všechno hezky popořadě.

Hosté nastoupili do začátku zápasu ve velkém stylu a rozhodně jenom potvrzovali důležitost vyřazovacích zápasů. Slavisté však na nikoho nečekali, a ujali se tak vedení už ve 3. minutě. Richard Nedomlel se dostal do brejku a tváří v tvář domácímu Davidu Honzíkovi se snadno ranou mezi betony prosadil – 0:1. Tento hráč však i nadále hrál velice důležitou roli při další změně skóre, tentokrát však na druhé straně barikády. Po jeho vyloučení domácí již nabídnutou přesilovou hru nepohrdli a Ondřej Kubáč k údivu všech přihlížejících poslal nepatrnou střelu na branku. Brankář nedokázal zachytit neposedný skákavý puk a ten mu projel mezi betony.

Ihned po odpískání začátku druhé třetiny se drali domácí do útoku a doslova hostujícího Moučku zasypávali sprškou střel. Ale byla to Slavia, kdo se dostal do vedení. Střelcem byl Ladislav Hruška.

Následující třetina začala pro zelenobílé nedobře. V čase 40:34 ujel Jakub Kadlec všem hráčům v poli a na jeho šikovnou střelu zápěstím nedosáhl ani David Honzík. Domácí se však nesložili, a naopak ve své hře ještě přitvrdili a nátlak nakonec nepřišel vniveč. Ota Táborský chytře ujel všem obráncům a jeho prudkou střelu mezi betony se brankáři nepodařilo zachytit – 2:3.

Když už se zdálo, že se zápas spíše jen dohrává, udeřila družina pod vedením trenéra Mlejnka. Domácí díky svojí horlivosti zamkli hosty v jejich pásmu a v čase 59:38 se prosadil Jaromír Kverka a vyrovnal. Na karlovarském stadionu v tu chvíli propukla neuvěřitelná euforie, avšak stále ještě nebylo dobojováno.

Prodloužení ve své podstatě žádnou slibnější akci nenabídlo a patrně bylo jasné, že se oba celky připravují na nájezdy. Avšak stejně se dalo v desetiminutové hrací době nalézt několik zajímavých akcí. Například střela hostujícího Otty Nováka proletěla jen těsně vedle brankové konstrukce. Situace na ledě byla velice vypjatá, častokrát skončily nepovedené útočné pokusy o branku šarvátkou za brankou.

Po prodloužení tedy přišly na řadu nájezdy, ve kterých se jako jediným úspěšným střelcem stal Jakub Kadlec, a symbolicky tak v roli kapitána týmu rozsoudil vyrovnanou zápletku.

(mou)

HC Energie KV – HC Slavia Praha 3:4 sn

Branky a nahrávky: 17. Kubáč (Hluchý), 44. Táborský (Kverka), 60. Kverka (Tomeček) – 3. Nedomlel, 26. Hruška (Semrád), 41. Kadlec (Hertl), 71. Jakub Kadlec. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 153. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 – 0:1.

Energie: Honzík – Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška – Táborský, Csamango, Winkler, Sýkora, Zadražil, Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora.
Slavia: Dlouhý – Šteiner, Hruška, Knot, Nedomlel, Semerád, Novák – Tůma, Muller, Hertl, Cikánek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec.