Junioři karlovarské Energie se představili v Třebíči a Znojmě.

Třebíč – Energie 3:6

Branky: Majer 3, Rohan Martin, Hudák a Rohan Tomáš. Nahrávky: Záhora 2, Rohan Martin, Mareček, Chaljavin, Rohan Tomáš, Vaněk a Tollinger. Třetiny: 2:1, 0:3, 1:2. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Rozhodčí: Jeřábek, Doležálek, Drobílek.

V patnáctém kole extraligy juniorů zavítali karlovarští junioři na ZS Horácké Slavie Třebíč.

Do první šance se dostali domácí. Petr Hruška v brance Energie ale včas zasáhl. Na druhé straně minul Vaněk. Při první přesilovce Energie mohli skórovat Mistoler i Schmidt, ale prvně jmenovaný branku minul a střela od modré do branky Třebíče také neprošla. V 9. minutě našel Martin Rohan před brankou volného Míru Majera a ten Teleckého, sice nadvakrát, překonal. Za necelé tři minuty obrana Energie poněkud zaspala a na Hrušku jel ve vyložené šanci Vítek. Za faul na něj pak rozhodčí Jeřábek nařídil trestné střílení a to kapitán domácích bezpečně proměnil. A za dalších dvacet šest vteřin domácí zápas úplně otočili. Vondráček nahrál křižně před branku Křenkovi a ten zavěsil.

Na začátku druhé třetiny trefil „Mája“ břevno a předznamenal tím nápor Energie, který přišel v dalších minutách utkání. Ve 22. minutě Energie vyrovnala. Při přesilové hře se trefil od modré Martin Rohan. Za necelé dvě minuty našel Matěj Záhora před odkrytou brankou Míru Majera a ten vrátil Energii vedení. Ve 26. minutě přidal „MM“ další gól. M. Záhora byl v úniku zastaven jen za cenu faulu a nařízené trestné střílení Miroslav Majer proměnil. Se štěstím, které přeje připraveným, se trefil mezi Teleckého betony. Třebíč se snažila změnit pro ni nepříznivý vývoj utkání, ale Mlejnek „jen“ trefil tyč brány Petra Hrušky.

Třetí dějství začalo šancí Třebíče. Pak si Telecký poradil se střelami Tollingera i Schmidta. Ve 46. minutě vystřelil Míra Hudák a puk z jeho hole přece jen doputoval až za brankovou čáru. Pojistil tak vedení Energie. Domácí se i nadále snažili snížit, ale postupně si vylámali zuby na brankáři Energie. Pak se necelých sedm minut před koncem přece jen trefil asi nejlepší hráč z týmu „Horáckých slávistů“ David Křenek. Poslední slovo ale měla v zápase Energie. Tomáš Rohan poslal puk do šibenice a tím zabil poslední hřebík do rakve domácích.

Znojmo – Energie 1:3

Branky: Mareček 2 a Schmidt. Nahrávky: Topinka 2, Mareček. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:1. Vyloučení: 7:6, vyšší tresty (10 min.): 1:0. Využití: 1:2 Rozhodčí: Polák, Musil a Reich.

Po pátečním úspěchu chtěli junioři Energie potvrdit svoji zlepšenou formu, nehledě k tomu, že potřebují každý bod jako sůl. V sobotním utkání k tomu měli soupeře víc než příhodného, další tým ze dna tabulky — Znojmo.

A do Znojma se hned od začátku doslova obuli. Nejdříve sice ještě museli ustát dvě domácí přesilovky, ale pak zasypali znojemského gólmana Pance řadou střel. Ten udržel čisté konto jen do 9. minuty, kdy se karlovarští junioři ujali vedení v přesilovce. Po přihrávce od Honzy Topinky rozvlnil síť za Michaelem Tomáš Schmidt. Také druhý gól vstřelila Energie v početní výhodě. V 16. minutě putoval puk po ose Honza Topinka, Petr Přindiš a zakončoval Kuba Mareček.

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná, domácí se poněkud vzpamatovali a snažili se snížit. Naštěstí neuspěli. Vposlední části hry ve svém úsilí pokračovali, a když hráli od 54. minuty přesilovku, měl Petr Hruška plné ruce práce. Nakonec za jeho záda prošla střela Truhláře.

Hektický závěr, Znojmo hrálo bez brankáře, pak utnul Kuba Mareček střelou do prázdné branky domácích a junioři Energie se po dlouhé době dočkali plného bodového zisku z dvoukola na hřištích soupeře.

Pavel Reiser