Dnes se po reprezentační přestávce naplno roztáčejí kola hokejové extraligy. Ve 22. kole se v lázeňské metropoli představí mužstvo Geus okna Kladno. Energie odehrála po přestávce už jeden zápas. V úterý dokázala porazit Liberec a přerušila tak šňůru čtyř porážek v řadě.

„Samozřejmě že je dobře, že jsme tu sérii přerušili, protože na psychiku hráčů to působilo velice špatně. Navíc jsme ty zápasy prohráli o jeden gól,“ ohlédl se za posledním duelem trenér Energie Josef Paleček.

Podle karlovarského lodivoda bylo také důležité, že se nepříznivá série zakončila před vlastními diváky. „Naši fanoušci viděli, že jsme to utkání nevypustili a že jsme se snažili bojovat až do konce. Silou a vůlí jsme dotáhli zápas do vítězného konce,“ pokračoval trenér.

Středočeši budou v dnešním duelu spoléhat na dvojici P+P, tedy přesněji řečeno na tandem Patera – Procházka. Tato dvojka táhne Kladno už řadu let a stále hraje nejlépe přesilové hry. „Mužstvo Kladna dělalo a dělá výsledky v přesilovkách. Patera s Procházkou umí využít výhody jednoho muže v poli. Pro nás jako pro soupeře je nejhorší, že oni dokáží nacvičené modely kdykoliv změnit a improvizovat. Zabránit se tomu dá jedině tak, že se nenecháme vylučovat,“ popsal trenér Paleček kladenskou největší zbraň.

Podobného názoru jako lodivod Paleček je i obránce Miroslav Duben. „Přesilovky jsou dlouhodobě jejich největší zbraní. Mají hráče, kteří si to dokáží strčit a v tom jsou nebezpeční,“ ve zkratce popsal Duben soupeře.

Dokáží se energetici zvednout po psychické stránce?

„Na to se těžko odpovídá, ale věřím, že nám vítězství nad Libercem pomohlo. Takovéto vítězství je velice cenné. Myslím si, že nám i trochu pomohlo, ale to se ukáže až dneska,“ odpověděl Duben na nelehkou otázku.

Je to možná trochu paradoxní, ale utkání s Kladnem rozhodovali v posledních letech Kladeňáci. První letošní duel rozhodla dvojice Bílek – Hluchý. Bohužel pro kouče Palečka ani jeden nenastoupí. Bílek obléká dres Budějovic, Hluchý je zraněný. „Každé utkání je jiné a rozhodnout ho může jiný hráč. Věřím, že je někdo nahradí,“ dodal Josef Paleček.

Utkání začíná v pátek 14. listopadu v 18 hodin.