Hokejisté Energie mají Litvínovu co vracet. V prvním letošním měření sil podlehli Severočechům na stadionu Ivana Hlinky 4:2. Dnešní duel ale bude o něčem jiném. První zápas odehráli Karlovaráci v době, když se jim příliš nedařilo a potáceli se v určité krizi. Dnes nastupují proti Chemopetrolu s vizitkou týmu, který v posledních třech utkáních získal devět bodů a inkasoval pouze tři branky.

„Když zapátrám v paměti a vybavím si utkání v Litvínově, tak musím říci, že jsme ho neodehráli špatně. Doplatili jsme na naši špatnou koncovku. Navíc jsme dostali i dost laciné branky,“ připomněl Josef Paleček.

Nejen podle posledních výsledků, ale i podle slov trenéra, dnešní utkání bude o něčem jiném. „Litvínov hraje jinak venku než doma. Pro mě osobně je to hodně nevyzpytatelný soupeř. Nehrají takové ty nacvičené signály, ale hodně improvizují,“ pokračoval lodivod Energie.

Severočeši budou vycházet ze zajištěné obrany. „Budou sice hrát zezadu, ale myslím si, že obranu nemají až tak vypracovanou. Daleko nebezpečnější jsou v útoku a při přesilovkách. Naším úkolem bude prosadit se v koncovce a eliminovat hráče jako je Reichel, protože oni branku dát umí,“ vyzdvihl Paleček kvality soupeře.

Energie odehrála velice náročné utkání v Plzni, které bylo hodně tvrdé. Po loňském play off se dá očekávat, že i Litvínov bude hrát na hranici pravidel. „Myslím si, že to takové nebude. Poslední zápas, který jsme tam odehráli, se hrál podle pravidel. Taková ta nesnášenlivost je dávno pryč,“ pokračoval kouč.

Ještě minulý týden karlovarský trenér hodně míchal se sestavou. Nabízí se proto otázka, zda nastoupí Karlovy Vary ve stejném složení jako proti Plzni. „Potom, co jsme přeházeli útoky a obrany, jsme vyhráli tři utkání. Myslím si, že není důvod nějak se sestavou točit. Dokázali jsme se střelecky prosadit a ani jsme nedostali příliš mnoho branek. Není důvod sestavu měnit,“ odmítl trenér spekulace o tom, že opět promíchá složení formací.

Poprvé od startu soutěže měli hokejisté Energie přes týden volno. „Všichni jsme se na to moc těšili. Hráči se už nemohli dočkat, až zase budou moci být se svými dětmi. Já jsem také od startu extraligy vyrazil do Pardubic podívat se za vnoučaty. Bylo to velice příjemné mít přes týden volno,“ přiznal kouč Paleček.

Hráči se ale nevěnovali jenom odpočinku. „Do Mostu jsme poslali čtyři hráče, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě. Náš partnerský klub momentálně trápí řada zraněných,“ přidal karlovarský lodivod.

Poprvé vyjedou hokejisté obou mužstev na ledovou plochu v 18 hodin.

Na Reichla nastoupí Kristek

Dnes se v Karlových Varech představí Chemopetrol Litvínov a centr první pětky Jaroslav Kristek vylíčil v rozhovoru, co by mohlo na soupeře platit.

Chemopetrol je hodně nevyzpytatelný soupeř. Navíc venku se jim letos docela daří…
Bude to hodně těžké utkání. Musíme se na něj dobře připravit, protože útok Litvínova je velice silný.

Trenér Hübl spoléhá na Roberta Reichla a jeho křídla. Co by na ně mohlo platit, nebo jak je uhlídat?
Na Reichla by měla platit důrazná obrana. Když k němu budeme dobře přistupovat, tak mu hru znepříjemníme a on už tak nebezpečný nebude. Ale Litvínov není jenom Reichel.

Jaké jsou další přednosti Severočechů?
Mají vyrovnané čtyři formace. Prosadit se dokáže jakákoliv z nich. V brance mají Hübla, který je dokáže v prvém okamžiku podržet.

Litvínov má vyrovnanou dvojku brankářů Hübla a Fraňka…
Oba jsou výborní. Nevím proč teď více chytá Hübl, ale i proti nám podal v posledním zápase vynikající výkon.