Od 19. října čekali karlovarští hokejisté na bodový zisk. V sedmnáctém kole vyválčili tři body na ledě Plzně, ale od té doby nic.

„Utkání s Libercem bylo hodně náročné. Především po psychické stránce, protože jsme byli po čtyřech prohraných zápasech,“ začal se ohlížet za zápasem obránce Michal Dobroň a pokračoval: „Už jsme to museli zlomit. Když Liberec dvěma rychlými góly vyrovnal, tak jsme byli hodně dole.“

Ve druhé třetině přidali Bílí tygři další branku.

„Trenéři nás o přestávce povzbuzovali do boje. Říkali nám, ať nevzdáváme a také ať se o vítězství ještě popereme,“ popsal Dobroň dění v šatně o druhé přestávce.

Rozhodující se ukázala třetí třetina. Respektive vyloučení Jiruše na 2 + 10 minut za zásah Deje do oblasti hlavy. „To bylo rozhodující. Walda Jiruš je kvalitní obránce, a když dostal desítku, tak soupeře hodně oslabil. Navíc my jsme dokázali jeho vyloučení potrestat,“ pokračoval obránce.

Celé utkání bylo jako na houpačce. Energie vedla o dvě branky. Následně Liberec vyrovnal a vývoj utkání otočil.

V poslední části se opět dostali do vedení domácí. „Do utkání jsme šli s menším sebevědomím. I když jsme zápas otočili, tak jsme se strachovali do poslední minuty, aby Liberec nevyrovnal,“ uzavřel hodnocení úterního zápasu obránce Michal Dobroň.

Asistent kouče Palečka si mohl po utkání zhluboka oddechnout. „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Ovšem po vyrovnání na nás padla velká deka. Po šťastné vyrovnávací brance jsme bojovností a vůlí zápas zlomili. Musím klukům poděkovat a poblahopřát,“ krátce zhodnotil utkání Mikuláš Antoník.