V posledním kole před reprezentační přestávkou se karlovarská Energie představila na ledě Bílých tygrů v Liberci. Západočeši celé utkání bojovali a nakonec neodjeli z prázdnou. Na svůj účet si připsali jeden bod, když domácím podlehli, až po samostatných nájezdech 3:2.

Cílem Karlovaráků byl zisk jednoho bodu. „My jsme si chtěli přivést jeden bod a to se nám nakonec povedlo, ale vzhledem k tomu jak se celé utkání vyvíjelo, tak jsme mohli pomýšlet i na lepší výsledek,“ začal své hodnocení nedělního zápasu kouč Josef Paleček.

Ve druhé třetině se podařilo energetikům vyrovnat na 1:1 a místy si vytvářeli herní převahu. „Mohli jsme z tohoto utkání vytěžit více bodů. Měli jsme více šancí než domácí. Třeba Jaroslav Kristek jel ve třetí třetině sám na brankáře, ale nedal. Je to škoda. Trochu mě to mrzí, ale s jedním bodem jsme spokojeni,“ dodal kouč Paleček.

Pětice hráčů se vydala reprezentovat

Od pondělka si energetici užívali zaslouženého volna. K prvnímu tréninku se mužstvo sejde až ve středu odpoledne.

Karlovarští trenéři se budou muset obejít v přípravě na závěr základní části extraligy bez pěti reprezentantů. Františka Skladaného povolal trenér Slovenské reprezentace Filc na turnaj do Švýcarska a další čtveřice odcestovala s Českým národním týmem do Švédska. Trenér Růžička bude spoléhat na brankáře Lukáše Mensatora, obránce Ondřeje Němce a na útočníky Václava Skuhravého a Petra Kumstáta.

„Pro nás to moc příjemné není, ale klukům v reprezentování určitě bránit nebudeme. V tréninku nám bude chybět jedna celá formace a nebudeme moci pořádně pracovat,“ doplnil trenér Mikuláš Antoník.