Trenér brankářů Pavel Kněžický vyráží na sever Čech s jinými úmysly. „Litvínovu se zatím na nás daří. Myslím si, že jim máme co vracet. Když budeme chodit do předbrankového prostoru, tak jak to už několik zápasů hrajeme, tak bychom mohli uspět,“ vylíčil trenér dnešní taktiku.

Karlovarský lodivod si je vědom síly soupeře. Obzvláště na postu brankáře. „Velice dobře znám Petra Fraňka, který v Karlových Varech několik let působil. Myslím si, že je to velice kvalitní brankář. Kdybych měl srovnat dvojici Hübl – Franěk, tak v nich veliký rozdíl nevidím. Ať nastoupí jeden nebo druhý, trenéři Litvínova se na ně můžou spolehnout,“ popsal kouč litvínovské gólmany.

Na včerejším tréninku se hodně pilovaly přesilové hry. „Letos to máme s přesilovkami takové na střídačku. Několik zápasů se nám nedaří, jindy zase v jednom utkání využijeme tři. Když se podíváte na naše poslední střetnutí, tak Kladno nebo Plzeň je hrát umějí a více či méně na tom staví svoji hru,“ pokračoval Kněžický.

Dnes mohou nácvik této dovednosti energetici využít. „Pokud se nám zadaří, je to jedna z možností, jak dnešní střetnutí rozhodnout, ale nebude to nic jednoduchého. Litvínovští mění styl hry a opravdu nejsou snadným soupeřem. I proto možná mají tolik bodů v tabulce,“ dodal kouč.

Utkání začíná na stadionu Ivana Hlinky v 17:30 hodin.

„Chemopetrol má dobře propracovanou defenzivu a to nám může dělat potíže,“ přiznává Jaroslav Kristek

Střední útočník druhé formace Jaroslav Kristek věří, že si Energie konečně se Severočechy připíše nějaké body.

Čím vás mohou hráči Litvínova překvapit?
Těžko říct, čím nás mohou překvapit. Oni hrají jako celek velice dobře. Mají propracovanou defenzivu a to ukázali i v posledním utkání, které hráli u nás.

V Karlových Varech jste je přehrávali. Přesto zvítězili Severočeši…
Jak už jsem řekl. Výborně bránili a také se opírali o výborné brankáře. Myslím si, že je jedno, jestli nastoupí Hübl, nebo Franěk, protože oba jsou perfektní.

Co by na ně mohlo platit? Čeho byste měli využít?
Hlavně se musíme dostat přes střední pásmo. Bojovat o nahozené puky, hrát dobře do obrany a také se snažit využít nějakého toho brejku.

Takže mohou rozhodnout brejkové situace?
Ano. Poslední zápasy extraligy se takto rozhodují. Litvínov se bude snažit nás dostat pod tlak a my se zase musíme snažit využít přečíslení a dát nějaké branky.