Hokejisté karlovarské Energie se během osmi dnů střetnou s týmy, které se pohybují v první šestce soutěže. Dva souboje už mají za sebou a oba vítězně. V neděli dokázali sebrat tři body Plzni a vítězně si Karlovaráci počínali i v úterý proti Spartě. Dnes je čeká Litvínov a v neděli uzavře „silnou čtyřku“ pražská Slavia.

„Podařilo se nám uspět v Plzni i v Praze a to je podle mého vynikající. Dneska bychom chtěli na tyto výsledky navázat a body dovezené z venku potvrdit. Já se jenom budu snažit jim to nezkazit,“ přiznává s úsměvem Petr Kumstát.

Vytáhlý forvard by se opět měl objevit v karlovarské sestavě. „Měl jsem menší virózu, ale už je to v pořádku. Vyležel jsem se tři čtyři dny a už je to opravdu v pohodě,“ popsal svůj zdravotní stav.

Při zápase by měl Petr nastupovat vedle Jaroslava Kristka a Petra Sailera. Tedy ve druhé formaci.

„Tak to rozhodl trenér. Já jsem říkal, že se na té sestavě, která vyhrála předchozí dvě utkání, nemělo nic měnit, ale on rozhodl takto. Já se budu snažit zapadnout ke klukům a makat tak jako vždycky,“ okomentoval Kumstát trenérův tah.

Je to podruhé, co jsou „dvě věže“ rozděleny. „Uvidíme, jak nám to půjde v téhle sestavě. Ale jak už jsem řekl, Rasťa (Rastislav Dej), ale i Cukřík (David Zucker) hráli výborně a do sestavy se nemuselo zasahovat. Nicméně my se budeme snažit vyhrát, protože nám to před vlastním publikem teď moc nejde,“ dodal Kumstát.

Podle trenérových slov je Litvínov hodně nepříjemný soupeř. „Máme jim co vracet. Letos jsme je ještě nedokázali porazit. Samozřejmě že to nebude jednoduché utkání. Severočeši budou dneska hrát, tak jako tady hráli ten první zápas. To znamená ze soustředěné obrany,“ začal Josef Paleček popisovat dnešního soupeře.

Zařazení Rastislava Deje do první formace se může zdát jako hodně překvapivý tah. „To sice ano, ale my jsme museli reagovat na to, že Petr Kumstát nebyl v posledních dvou utkáních k dispozici. My jsme nechtěli roztrhnout všechny formace a celou sestavu tak přeházet. Proto šel Rastislav do první formace,“ vysvětlil kouč situaci okolo prvního útoku.

Kumstát se sice vrátil do sestavy, ale možná že z ní vypadl Pech. „Včera mi Lukáš telefonoval, že se necítí úplně ve své kůži. Dneska to půjde na rozbruslení vyzkoušet a uvidíme, jak na tom bude,“ objasnil situaci okolo marodů.

Utkání začíná na stadionu v Rybářích v 18 hodin.