Domácí vlétli na svého soupeře jako uragán. Už ve čtvrté minutě se prosadil v přesilové hře Rastislav Dej. Za další dvě minuty se také v přesilovce prosadil David Hájek. V té době si ještě nikdo nemyslel, že je o osudu utkání rozhodnuto, ale bylo.¨Hosté korigovali ve 12. minutě Trávníčkem, ale veškeré naděje jim sebral o minutu později Tomáš Brňák.

Další branky padaly ve druhé třetině a také byly čtyři. I poměr byl stejný. Milan Hluchý vyhnal 23. minutě Fraňka z branky Severočechů a náhradník Brzobohatý inkasoval z první rány, která na něj šla. Do listiny střelců se zapsal Košťál. Šestou branku předal aktivní Dej a Lukeš ve 27. minutě už jen upravil.

Ve třetí části se hra uklidnila. Domácí se už za dalšími brankami nehnali a hosté věděli, že s výsledkem už nic neudělají. Diváky zvedla ze sedadel už jen bitka mezi Zaťovičem a Švarným a mexická vlna, která halou obíhala.

Energie - Litvínov 6:2

Třetiny: 3:1, 3:1, 0:0. Branky: 4. Dej (Prošek), 6. Hájek (Melenovský), 13. Brňák (Budínský, Zucker), 23. Hluchý (Brňák), 24. Košťál (Haščák), 25. Dej (Kristek) – 12. Trávníček (Stříteský), 27. Lukeš (J. Černý). Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:8 + Zaťovič a Švarný 5. + do konce utkání. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 3100.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) – Mucha, Němec, Dobroň, Hájek, Prošek, Čutta, Schmidt, Brňák – Košťál, Haščák, Kumstát – Skladaný, Melenovský, Pech – Dej, Kristek, Hluchý – Zaťovič, Budínský, Zucker.
HC Litvínov: Franěk (23. Brzobohatý) – Gula, Stříteský, Švarný, Kubát, Punčochář, Poživil, Tůma, Rindoš – Maxa, Gerhát, Bíza, Trávníček, Reichel, Černý J., Lukeš, Bojer, Heinisch, Jánský, Přeučil, Kroupa.