Naposledy se střední útočník karlovarské Energie Lukáš Pech představil veřejnosti 11. září při televizním utkání ve Zlíně. Od této doby nehraje.

V sobotu v podvečer 13. září prodělal centr třetí formace Pech operaci slepého střeva.

Trenéři při nedostatku středních útočníků si lámali hlavu, kdo bude hrát na tomto postu. Nakonec los padl na Františka Skladaného, kterému se v posledních dvou zápasech nebývale daří. Ve spolupráci s Milanem Hluchým a Vítězslavem Bílkem zařídili vítězství energetiků na Kladně.

Lukáš Pech se pomalu dává zdravotně dohromady. „V pondělí jsem se poprvé posadil na kolo a začal se pomalu zapojovat do tréninku. Předtím jsem byl ale ještě na zdravotních testech. Ty naštěstí vyšly výborně, a tak mi pan doktor Budín dovolil začít znovu trénovat,“ hlásí z karlovarské šatny pomalu se uzdravující Pech.

Po operaci zánětu slepého střeva nemůže hráč do přípravy hned naskočit. „Bude to ještě nějakou chvilku trvat. Když šel Lukáš na operaci, tak už jsme věděli, že bude mimo hru minimálně tři týdny,“ přidal se kouč Josef Paleček.

Poprvé by si měl Lukáš obout brusle ve čtvrtek 2. října. Energetici se představí v předehrávce v Tesla aréně v pražských Holešovicích.

Do utkání Pech pochopitelně nezasáhne, ale dopoledne půjde se spoluhráči na rozbruslení. „Půjdu si to vyzkoušet. Obléknu se do výstroje, ale spíše se jen tak sklouznu a trochu si zastřílím, než abych trénoval,“ pokračoval forvard.

Když nemůže hokejista hrát a ani trénovat, nabízí se otázka, co vlastně dělá. Lukáš se stal před několika měsíci otcem, a tak má o zábavu postaráno. „Teď věnuji veškerý svůj čas rodině. Chodím se svým synem na procházky. Nejednou jsme zabloudili s kočárkem do tuhnického lesa nebo na Sokolák,“ popsal útočník svoji současnou náplň života.

Energii se po špatném úvodu sezony znovu začalo dařit. Sledovat zápolení spoluhráčů zpoza mantinelu není moc příjemné. „Samozřejmě, že mě mrzí, že nehraju a nepomáhám klukům na ledě. Na druhou stranu jsem velice rád, že se jim začalo konečně dařit,“ vylíčil své dojmy karlovarský centr a pokračoval: „Současnými výsledky se nám podařilo vyvrátit špatné řeči na naši adresu, které všichni, kteří se o hokej zajímají, měli na začátku nového ročníku extraligy.“

Staré dobré přísloví praví: „Do sestavy, která vyhrává, se nesahá.“

Až bude Lukáš Pech zdráv a připraven zapojit se do hry, tak kam s ním?

„Myslím si, že budu nastupovat ve čtvrté formaci. Ale to uvidíme až potom, co řeknou trenéři. Klidně se může stát, že na mě místo v základní sestavě prostě nezbude a já budu sledovat zápas jen jako divák,“ konstatoval Lukáš Pech závěrem.

Profil hráče

Jihlavský rodák a odchovanec Lukáš Pech se v Karlových Varech objevil poprvé v dresu karlovarského juniorského výběru na začátku sezony 2001/2002 a od té doby patří k nejvýraznějším mladíkům v klubu. Přestože se svými 171 centimetry výšky vždy patřil k nejsubtilnějším hokejistům, už od nízkého věku udivoval svou šikovností s pukem a velkou drzostí.

Vydobytou pověst skvělého střelce z mládežnických kategorií začal v posledních letech potvrzovat i mezi dospělými. Před sezonou 2006/2007, kterou strávil poprvé celou s karlovarským áčkem, odehrál dva roky na hostování v prvoligové Kadani. Zde se dokonce v ročníku 2004/2005 stal nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem mužstva.

V ročníku 2006/2007 už Lukáš Pech nastupuje výhradně za HC Energii, kde si, až na několik výjimek, držel místo mezi hráči základní sestavy. Vedle střeleckých a nahrávačských kvalit je drobný střední útočník ceněn i pro svou dravost, obětavost a poctivou práci pro tým.