Necelé tři týdny po skončení mistrovských oslav vstoupili hokejisté karlovarské Energie do nové sezony. Tým zůstává v podstatě ve stejném složení, větších změn doznaly pouze obranné řady mužstva. V karlovarském dresu se objeví útočník Václav Pletka a obránci David Hájek z Kladna, Martin Parýzek z Českých Budějovic a další slovenský hráč Ján Mucha.

Pro generálního manažera Miroslava Vaňka je v současné době prioritou rozpočet klubu. „Připravujeme dvě fáze financování. S tím, že jedna část bude do 30. června tohoto roku. Do tohoto data vyklidíme zimní stadion v Rybářích a druhá část už bude normálně na sezonu,“ začal objasňovat financování klubu manažer Miroslav Vaněk.

Zisk mistrovského titulu se na rozpočtu nějak zvlášť nepodepsal. „Tím, že jsme získali mistrovský titul a že se stěhujeme do nové arény, tak jsme se vyvarovali problémům s rozpočtem. Kdybychom skončili na devátém místě, tak bychom měli veliké potíže,“ pokračoval Vaněk.

Od prvního července odpadnou klubu starosti a zároveň i náklady s údržbou „plechárny“, ale přibude jedna veliká položka, a to za pronájem nové arény. „Smlouva s KV Arénou bude během několika dní uzavřena. Ještě stále se ladí nějaké maličkosti a detaily,“ poznamenal Miroslav Vaněk a přidal: „Vybavení multifunkční haly nebude jenom na městě, ale i na klubu. Například se bude stěhovat rolba, posilovna pro hráče, prádelna, ale je toho mnohem více.“

Další otázka se nabízí: Co se starou halou?

Generální manažer klubu zná odpověď pouze zčásti. „O starém zimním stadionu bude rozhodovat majitel klubu, tj. pan Holoubek. Má samozřejmě něco v plánu. Vím jen, že momentálně řeší nějaké pozemkové věci v této záležitosti. Jde to mimo mě i vedení klubu,“ nastínil.

Fanoušky hokeje v lázeňské metropoli zajímá jediné. Kdy si budou moci koupit permanentní vstupenky. „Tohle je už starost KV Arény. Momentálně probíhají výběrová řízení na tiketoperátora. Až bude všechno vyřešené, tak se začnou vstupenky prodávat. Měly by vypadat jako kreditní karty, s čipem, kde bude mít ten dotyčný fanoušek nahráno všechno, co má zaplacené. Mám na mysli sedačku, řadu a tak dále. Kdyby to záleželo na nás, tak bychom už vstupenky dávno prodávali,“ dodal.

V multifunkční hale v Tuhnicích nebudou mít domovský stánek jenom hokejisté Energie. Na rok se zde usadí i sokolovský Baník. „Karlovy Vary budou mít příští rok dva týmy, protože zimní stadion v Sokolově prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Když si k tomu připočtete i ligu mistrů, tak fanoušci hokeje si určitě přijdou na své,“ uzavřel Miroslav Vaněk.

Mladý obránce z Budějovic

Martin Parýzek se narodil 23. března 1989 v Písku, k hokeji se dostal v sedmi letech, když jej na zimní stadion v Písku dovedl otec, dříve také aktivní hokejista. Rychle se přesunul do jihočeské metropole, kde v sezoně 2004/2005 odehrál za českobudějovický dorost šestačtyřicet utkání a nasbíral v nich devět kanadských bodů. Následující rok už patřil k oporám juniorského týmu, v šestnácti letech, kdy ještě spadal do dorostenecké kategorie, nastoupil za dorost HC České Budějovice jen v jednom případě.

V sezoně 2006/07 si Parýzek vysloužil pozornost kouče A-týmu Mountfieldu Josefa Jandače, který jej vzal do tréninkové procesu s prvním mužstvem. Navrch dostal šanci v extraligovém zápase, který tým HC MOUNTFIELD sehrál na ledě Lasselsbergeru Plzeň, kde českobudějovický celek prohrál 3:5.

Martin Parýzek byl také pravidelně členem českých mládežnických reprezentací. V Karlových Varech podepsal čtyřletý kontrakt.

(ms)

Po pěti letech znovu v lázních

Obránce David Hájek je odchovancem Chomutova. byl jediným hokejistou hrajícím v České republice, který vybojoval premiérový juniorský titul mistrů světa ve švédské Skelleftee a zároveň nehrál v žádném extraligovém mužstvu. Šanci mezi dospělými dostal Hájek poprvé v devatenácti letech a v prvoligovém Chomutově si vedl více než slušně. Hned po sezóně ho koupilo extraligové Kladno, za které odehrál většinu následujících dvou sezón. V sezóně 2002/03 byl po většinu sezóny zraněný, když si zlomil klíční kost a v závěru sezóny posílil prvoligový Hradec Králové.

Kladno o hráče poté již nemělo zájem a zkušební kontrakt s Hájkem podepsaly Karlovy Vary, kam si ho vyhlédl Radim Rulík, asistent trenéra šampiónů MSJ 2000. Vary s hráčem nakonec podepsaly smlouvu na celý ročník s opcí na další dvě sezóny. Sezónu 2003/04 v barvách Energie dokončil, ale opce už karlovarský klub nevyužil.

Po pěti letech se David Hájek vrací do lázeňského města s podepsanou tříletou smlouvou.

(ms)