V prvním kole hokejové extraligy se v lázeňské metropoli představí Pardubice.

V loňském roce se Východočechům vůbec nedařilo. Po špatném začátku nedokázali dohnat bodovou ztrátu a skončili tak před branami play off.

Z města perníků a koní se letos ozývají hlasy, že play off je jediným cílem. Jenže Východočeši se v letní přestávce rozloučili s dvojicí Petr Sýkora – Tomáš Rolínek. Oba tito útočníci zamířili do zahraničí. Další ztrátou je obránce Angel Nikolov. Na druhou stranu zase posilovali. Přišla trojce kvalitních a velice zkušených obránců. Petra Čáslavu a slovenského reprezentanta Martina Štrbáka doplnil odchovanec Aleš Píša. Do útoku se podařilo získat Tomáše Divíška, který se do Pardubic vrací z předchozího angažmá z Plzně.

Dvojce karlovarských útočníků Lukáš Pech a Vítězslav Bílek, že dnešní utkání nebude jednoduché. „Máme na začátek stejný los jako vloni. Otázkou zůstává, s čím k nám přijedou. Jestli budou útočit, jako tomu bylo v minulých letech, nebo se budou více soustředit na obranu. Samozřejmě, že my chceme toto utkání vyhrát. Byl by to pro nás nejlepší start do nové sezony,“ shodli se oba útočníci.

Pardubice se každoročně řadí mezi favority soutěže. „Nějak speciálně jsme se na ně nepřipravovali. Máme nacvičené nějaké nové věci, které se budeme snažit přenést do zápasu. Ale především se chceme, soustředili na vlastní hru. Poslední zápasy nám moc nevyšli. Dělali jsme v nich spousty chyb, ale na to teď už nesmíme myslet. Vzali jsme si z toho ponaučení a musíme se těmto chybám v extralize vyvarovat,“ pokračovali forvardi Pech a Bílek.

Další dvě kola odehrají energetici na ledě soupeřů. Ve čtvrtek se v televizní předehrávce představí na ledě Zlína. V neděli pak zajíždějí do Vítkovic. „Já jsem sám za sebe rád, že jedeme ven. V téhle soutěži už není snadný soupeř a my nebudeme tolik pod tlakem, jako kdybychom hráli doma. Pokud se nám podaří z venku přivést nějaký ten bod, tak nám to jenom pomůže,“ popisuje vyhlídky na nejbližší období Vítězslav Bílek.

V minulé sezoně tento křídelní útočník nastupoval nejčastěji vedle Milana Krafta. Ten ale po sezoně odešel do Slavie Praha. „Teď jsem v jedné formaci s Markem Melenovským. Oba to jsou výborní hráči. Věřím, že mi to s 'Melenem' půjde stejně jako s 'Kraťákem'. Teprve se sehráváme, ale za pár zápasů už to bude v pohodě,“ uzavírá Vítězslav Bílek.