„Lukáš je mimo hru, protože prodělal operaci slepého střeva,“ referoval lékař mužstva Budín a pokračoval: „Už v pátek si stěžoval na křeče v oblasti břicha, ale jinak se u něj neprojevovaly žádné příznaky zánětu. Poslal jsem ho na vyšetření a rovnou si ho tam nechali. V sobotu večer mi kolega Vinš telefonoval, že už je po operaci a že ho operovali za pět minut dvanáct,“ uzavřel.

Asistent trenéra Antoník si je vědom útočné síly soupeře. „Plzní se teď daří. Dává hodně branek. Prezentuje se ofenzivou a její hráči mají výborný pohyb v předbrankovištěm,“ popisuje soupeře kouč Antoník.

Plzeňští v posledním zápase přestříleli Spartu 6:4.

„Lasselsberger k nám určitě nepřijede bránit. Bude se snažit hrát útočný hokej,“ prorokuje Antoník. Energie bude vycházet ze zajištěné obrany. „Musíme hrát důsledně ze zadu a vyvarovat se faulům, protože Plzeň přesilovky hrát umí. Dokázala to i v posledním zápase se Spartou,“ přidává kouč.

Západočeši spoléhají na první útok ve složení Straka – Vlasák – Fabuš. „Osobní obranu na ně hrát nebudeme. Budeme se snažit důsledně bránit všechny útoky soupeře, protože všichni jsou nebezpeční,“ doplňuje asistent trenéra.

Energetikům se momentálně v útoku příliš nevede. „To, že jsme dávali méně branek, nemusí mít na dnešní zápas vliv. Myslím si, že je jedno jestli vyhrajeme 1:0 nebo soupeře přestřílíme. Hlavní je, že získáme body,“ uzavřel kouč Antoník.