Senzační obrat se povedl hráčům Energie ve čtvrtek na ledě ČEZ Arény ve Vítkovicích. Energetici dokázali vymazat dvoubrankový náskok soupeře a přidali další dvě přesné trefy navíc. „Povedly se nám dvě přesilovky, ale hlavně bylo důležité, že jsme ubránili tři oslabení pěti proti třem,“ popsal rozhodující fakta zápasu Honza Košťál, který vstřelil první dvě branky Energie.

V neděli čeká Karlovaráky další těžký soupeř.V lázeňské metropoli se představí Lasselsberger Plzeň.

„Derby nemá favorita. Navíc ani jeden z celků doma neuspěl,“ začala přibližovat nedělní střetnutí hvězda zápasu ve Vítkovicích a pokračovala: „Plzeň bude hodně nepříjemná. Musíme si dát pozor na jejich přesilovky, protože formace Martina Straky je hraje pomalu poslepu.“

Jaký je cíl Energie v nedělním utkání? Jan Košťál má jasno. „Chceme potvrdit vítězství z Vítkovic. To znamená, že do utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát,“ doplnil forvard.

Karlovarský trenér upozornil na stav, se kterým by se u svých svěřenců nerad viděl. „Nesmíme do toho zápasu jít sebeuspokojení. Musíme být koncentrovaní a hráči musí předvést stoprocentní výkon, jako tomu bylo ve druhé polovině utkání ve Vítkovicích,“ začal Mikuláš Antoník přibližovat nedělní duel.

V posledních zápasech Energie padlo hodně branek. „Snažíme se nabádat hráče, aby chodili do předbrankového prostoru, snažili se dorážet vyražené kotouče, clonili brankáři a snažili se tečovat střely od modré. Nemusíme dávat krásné branky, ale prostě musíme se snažit tam ten kotouč dotlačit a vybojovat si tři body,“ pokračoval asistent na karlovarské střídačce.

Mezi oběma zítřejšími soupeři není velký bodový rozdíl. „Netroufnu si prorokovat, jak by derby s Plzní mohlo dopadnout. Extraliga je velice vyrovnaná a každý může porazit každého. Navíc derby nemá favorita,“ přidal se ještě k trenérovi Košťál.

Lasselsberger se před několika dny rozloučil s Vampolou, který odešel do Ruska. „Myslím si, že pro ně to není veliké oslabení. Mají hodně kvalitních útočníků, kteří dokáží vstřelit branku,“ dodal Košťál.