Mužstvo Josefa Palečka odjíždí do západočeské metropole značně oslabeno. Před tímto utkáním jednak došlo k zúžení hráčského kádru a do zápasu nenastoupí ani čtveřice reprezentantů, které ve stejné době nastoupí za národní mužstvo na Českých hokejových hrách.

„Do Plzně pojedeme se zbytkem mužstva, které máme momentálně k dispozici. Do zápasu už nastoupí i kapitán Václav Skuhravý,“ říká asistent na karlovarské střídačce.

Do utkání nastoupí jedenáct útočníků, sedm obránců a dva brankaři. „Jako náhradník do branky pojede junior Petr Hruška a s ním ještě jeden obránce,“ přidal.

Generálka na extraligu mužstvo příliš neprověří. „Toto utkání bohužel svůj účel nesplní. Jedeme tam dosti oslabeni. Naším cílem je udržet hráče v zápasovém tempu. Více toho od tohoto duelu asi očekávat nemůžeme. Nic moc toho ani nenacvičíme, když jsou kluci v reprezentaci,“ připojil Antoník.

Pro klub je veliká čest mít v národním mužstvu čtyři reprezentanty. Na druhou stranu trenéři z toho příliš velikou radost nemají.

„Bohužel ani na tréninku toho moc neuděláme. Vypadávají nám nácviky určitých herních situací, které chceme ještě doladit. Mám na mysli přesilové hry a oslabení. Musíme tak hodně improvizovat,“ přiznal asistent Mikuláš Antonik a dodal: „Musíme pracovat v takové sestavě, jakou tady máme. Uvidíme, jak se nám podaří připravit mužstvo na první extraligový zápas, který hrajeme ve středu na Kladně.“

Dnešní přípravné utkání začíná v plzeňské ČEZ Areně v 17:30 hodin.