Hokejisté Plzně bez ohledu na výsledek v posledním zápase základní skupiny letního Tipsport cupu si zajistili postup do semifinále turnaje. Karlovaráci podali slušný výkon a nakonec zvítězili 5:2.

To, že Plzeň v KV Areně nevyhrává, je už rok holý fakt. Ani jednou v přípravě v tuhnické hale neuspěla. Vloni se jí navíc nedařilo ani v extralize.

Výborného individuálního výsledku dosáhl zkušený David Hruška. Dvě branky dal, na další přihrál. Po utkání byl kouč Antonín Stavjaňa spokojený. „Co se týče skóre, tak 5:2 je určitě hezký výsledek. Ale musím říci, že jsme se hodně natrápili. Měli jsme hodně šancí, ale branku jsme dlouho nedokázali vstřelit. Když branky nepadají, tak mužstvo hraje hodně při zdi. Když se nám podařilo soupeři odskočit, tak se hra uvolnila a diváci viděli spoustu akcí. Nicméně v obraně byla ještě nějaká okénka, která budeme muset v tréninku odstranit, ještě před turnajem v Ufě, na který se moc těšíme. Trochu nám vrtá hlavou složení první pětky. Václava Skuhravého zkusíme i s někým jiným,“ poznamenal.

Jeho protějšek Marián Jelínek z Plzně přijel s týmem bez hvězd. „Do Karlových Varů jsme přijeli s oslabeným týmem. Byl v tom i smysl, protože máme za sebou čtyři zápasy v pěti dnech a tento byl pátý v šesti dnech. Takže proto jsme museli kádr obměnit. Naše taktika byla jasná. Chtěli jsme hrát aktivně a soupeře zaskočit důraznou hrou. To se nám v první třetině dařilo. V další části už byla znát zkušenost karlovarských hráčů, kteří nás dostávali pod tlak. Musím vyzdvihnout bojovnost našeho týmu a dát mu tak poklonu. I v power play se hráči snažili a šli za vyrovnáním. Chybělo málo, abychom vstřelili kontaktní gól. Nemohu říci, že jsem spokojený, ale i nespokojený. Někteří hráči mě potěšili, jiní zase ne,“ dodal kouč Plzně.

HC Energie – Plzeň 5:2

Třetiny: 0:0, 2:1, 3:1. Branky a nahrávky: 27. Košťál (Hruška), 38. Kokko (Košťál, Hruška), 47. Cyganov (Nosek), 50. Hruška (Čutta), 60. Hruška (Sáblík) - 34. Johnson (Hanzlík), 54. Heřman (Modrý). Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 3036.
K. Vary: Sáblík - Dobroň, Kokko, Parýzek, Sloboda, Nosek, Gřegořek, Čutta, Hruška - Melenovský, Boldyrev, Hřebejk, Žmajev, Dej, Košťál, Skuhravý, Pech, Cyganov, Sailer, Zaťovič.
Plzeň: Salfický - Hanzlík, Modrý, St. Piere, Slaney, Dresler, Frolo, Růžička, Hošťálek - Lammers, Kovář, Johnson, Stránský, J. Heřman, Dvořák, Hvila, Obdržálek, Tvrdík, Vostřák, Sedláček, M. Heřman.