„Získali jsme tři body. Dva na ledě lídra a s tím určitě spokojeni jsme. S tím jak jsme hráli v Mladé Boleslavi, bohužel spokojeni být nemůžeme. Tam jsme měli vyhrát v základní hrací době, a když už ne, tak za dva body v prodloužení,“ přiznal po venkovním dvojutkání obránce Roman Prošek.

V Mladé Boleslavi dal nešťastného „vlastňáka“. „Zahrál jsem to hodně špatně. Ten puk jsem měl nechat být. On by doputoval k Menzimu (brankář Mensator) a on by si s ním poradil. Bohužel jsem se ho snažil zachytit a tak jsem ho za něj srazil,“ přiznal karlovarský zadák.

Svoji chybu, ale Roman napravil v Pardubicích. V prodloužení vstřelil vítězný gól. „Do konce chybělo pár vteřin a bylo jasné, že je to poslední střídání. Zkusil jsem si najet a ono to vyšlo,“ pokračoval Prošek s úsměvem na tváři.

Poděkování se dočkali i jeho spoluhráči. „Fero (František Skladaný) a Lukáš Pech to výborně zatáhli. Musím před nimi smeknout,“ připojil.

Již po několikáté v této sezoně dostala Energie v závěrečné minutě branku. „Zatím z toho nepříjemné pocity nemáme, ale po pravdě hodně nás to mrzí. Musíme se snažit víc, aby se nám to nestávalo,“ dodal Prošek.