Hráči karlovarské Energie si opět nechali ujít vedení 3:0, ale narozdíl od minulého kola si jej dokázali vybojovat zpět. V repríze posledního finále otevřel skóre David Zucker, který skvěle využil špatného střídání pražské Slavie, když ujel po levém křídle a nechytatelnou střelou vymetl pravý růžek Svobodovy klece.

David Zucker také celou situaci okolo první branky popsal. „Hráči Slavie šli špatně střídat, já stál na modré čáře a Roman Prošek mě tam dobře viděl a dal mi to. Neměl jsem dostatečnou rychlost, abych nějak zakončil. Proto jsem zkusil střelu. Musím se přiznat, že mi ta střela opravdu sedla,“ začal hodnocení zápasu David Zucker.

V posledních několika zápasech si Energie vybrala slabou chvilku. Proti Slavii, v Litvínově a na Kladně v krátké době několikrát za sebou inkasovala.

„Já nevím, ale myslím si, že to vždy rozhodne jejich první branka. Když to dala Slavia na 3:1, tak se možná zbytečně sesypem a ono to tam spadne. Dvě třetiny jsme hráli výborně, ale ta jedna branka nás podlomila a pak jsme dostali další dvě,“ kroutil nevěřícně hlavou Zucker.

Jakub Bauer plní v mužstvu Energie momentálně roli třináctého útočníka. Do sestavy prvního mužstva se dostane, když je někdo mimo hru. Proti Slavii zaskočil místo zraněného Milana Procházky. „Jsem moc rád, že se dostanu do sestavy. Dostal jsem šanci si zase po delší době zahrát extraligu. Bohužel je to na úkor někoho, kdo je zraněný,“ přiznal po utkání centr čtvrté formace.

„Udržovací“ čtvrtá formace otevřela střelecký účet nedělního utkání. „Pro nás je to veliké plus. My chodíme na led s tím, že nesmíme branky dostávat. To se nám celkem daří a když dokážeme nějakou tu branku vstřelit, tak je to jedině dobře,“ dodal Jakub Bauer.

Když veterán k veteránovi sedá…

Veterán extraligy Josef Řezníček dostal od svých spoluhráčů k dosažení 1000. utkání krásný dárek. Na nedělním dopoledním rozbruslení na něj čekala Škoda MB1000, kterou mu zakoupili a patřičně i vyzdobili. „To auto je skutečně moje. Udělali to chytře, protože ho nechali na mě přepsat,“ přiznal po utkání Řezníček.

Řezníček rozdával úsměvy, na ceny si vyhradí místnost

Nedělní střetnutí se Slavií udělalo definitivní tečku za přechodem Josefa Řezníčka do čtyřciferných hodnot v kolonce počtu odehraných utkání. K oslavě tohoto unikátního počinu přispěla jak řada významných gratulantů, tak zajímavý doprovodný program. Vše navíc provázel značný zájem médií. Jak sám obránce po utkání přiznal, je rád, že všechny oslavy dneškem končí.

Pepo, jak jste se cítíl po utkání se Slavií?
Je to ohromná úleva. Konečně jsme prolomili ty naše ceremoniální neúspěchy. Všechno ale netrvá věčně a věděl jsem, že jednou se to musí zlomit. Zase jsme si ale vybrali slabou chvilku. Ukázalo se, jak je Slavia produktivní, i když má teď zrovna problémy. Stáhla třígólový náskok a najednou jsme nevěděli, co hrát. Díky Honzovi Košťálovi jsme to zase otočili.

Úvodní ceremoniál Vás dnes tedy příliš nevyvedl z koncentrace?
Myslím si, že ne. Jindy jsme v podobných slavnostních zápasech měli špatné začátky, bylo to takové nemastné, neslané. Dnes jsme od počátku měli nasazení a euforii a tím jsme Slavii přehráli. Myslím si, že jsou po neúspěchu v Lize mistrů trošku dole. Nakonec jsme to zvládli, jsem za to strašně rád a všem klukům bych chtěl moc poděkovat.

Po neděli je zřejmě všem oslavám konec. Nebude Vám to chybět?
Jsem rád, že to všechno máme za sebou. V kabině jsme si zakřičeli a teď to všechno zase poběží normálně.

Co jste říkal na zajímavý dárek od spoluhráčů?
Od kluků jsem dostal tisícovku (osobní vůz Škoda 1000 MB, pozn. red.). Je pěkná, stojí tady na stadionu a musíme vymyslet co s ní. Je to takový dárek z recese, a popravdě jsem čekal, že něco takového kluci vymyslí. Mockrát jim děkuji. I když já jsem spíš na auta, která jezdí stabilně a bez poruch. Do veteránů já žádný fanda nejsem, v autech se nevyznám. Kdyby mi to někde nejelo nebo nechtělo nastartovat, tak bych do toho kopnul a někoho si na to zavolal.

Co si s ní tedy počnete?
Něco vymyslíme, já na ni doma místo nemám. Myslím, že by nebylo špatné udělat nějakou aukci. Přišla by tak alespoň k někomu, kdo se veteránům věnuje a má k nim vztah. Výtěžek bychom pak mohli věnovat dětem.

Na dres s číslem 1000, ve kterém jste hrál, si ale místo určitě najdete?
Přemýšlel jsem a těch cen teď bylo opravdu mnoho. Asi budu muset na manželku zatlačit, abychom pracovnu předělali na nějaký skanzen. Přece jen je škoda nechat ty věci povalovat někde po domě v bednách. Takže si na to asi vyčlením jednu místnost.