Dnes čeká hokejisty karlovarské Energie jeden z vrcholů sezony. Tím utkání se Spartou Praha určitě je. Pražané před sezonou nebývale posílili. Potom, co se vrátili Michal Broš a Ondřej Kratěna, dokázal manažer Petr Bříza ulovit další velké posily. V jejich síti uvízli Martin Ručinský a brankář Tomáš Pöpperle.

V posledním kole potvrdila Sparta roli favorita, když si z Mladé Boleslavi odvezla tři body za vítězství 2:1. Tříbodový zisk zajistil Pražanům v poslední minutě již zmiňovaný Michal Broš. I když to zatím podle výsledků nevypadá, tak čím se Sparta může pochlubit, je útok. „My se budeme snažit vycházet ze zajištěné obrany. Ve středním pásmu budeme muset důrazně přistupovat a nedovolit soupeři kombinovat. Rozhodující bude také naše obětavost, se kterou budeme muset jít do utkání,“ několika málo větami popsal svého dnešního soupeře trenér Mikuláš Antoník.

Stejný názor jako trenér má i obránce Ondřej Němec. „Musíme k nim dobře přistupovat ve středním pásmu. Ton, Ručinský nebo Výborný jsou špičkoví koncoví hráči. Pokud se dostanou do přečíslení tři na dva nebo dva na jednoho, tak dokážou rozhodnout zápas,“ vylíčil přednosti soupeře Němec.

Energie se v holešovické Tesla aréně bude prezentovat podobným stylem hry, který v lázeňské metropoli předvedl v úterý Třinec.

„My budeme muset hrát velice obětavě. Nedovolit jim chodit do brejků, protože oni mají hráče, kteří dokážou tyto šance bezezbytku využít,“ pokračoval obránce.

Sparta není jenom Výborný nebo Ručinský. Pražané mají i své slabiny.

„Myslím si, že jejich slabinou je právě obrana. Ta je přeci jen o něco slabší než útok a my bychom to měli dokázat využít,“ popsal slabiny soupeře Němec a přidal i recept, čeho by měli Karlovaráci využít: „My budeme muset hrát to, co hrál Třinec. Dobře a obětavě dozadu. Čekat na jejich chyby v rozehrávce a také využívat přesilové hry,“ uzavřel prognózy k duelu karlovarský obránce.

Utkání na Spartě začíná dnes v 17 hodin.

Na Spartě předvedeme jiný výkon, říká kouč

Karlovarští hokejisté nedokázali v úterý navázat na předchozí povedené výkony a výsledky a s Třincem brali po prohře v prodloužení jen bodík. Trenér energetiků Josef Paleček nešetřil po utkání kritikou a přiznal, že s výkonem svých svěřenců nemohl být spokojen. Nejvíce jej ale mrzí zbytečná chyba v defenzivě, po které domácí po chvilce ztratili vedení 2:1.

Hlavní karlovarský kouč Josef Paleček musel po třech podařených zápasech tentokrát zvolit nespokojenější tón hlasu. Jeho hodnocení utkání příliš pozitivně nevyznělo. „Nejsem spokojený s výsledkem ani předvedenou hrou. Dneska jsme vůbec nehráli dobře. Když budu upřímný, tak jsme si ten bod snad ani nezasloužili. Sice jsme dvakrát vedli, ale udělat tak trestuhodnou chybu, to si skutečně ti nejzkušenější hráči nemohou dovolit udělat,“ zlobí se zkušený trenér.

A jaké byly hlavní nedostatky ve hře jeho svěřenců? „Byli jsme pomalejší, naopak soupeř hrál ve větším nasazení, byl všude o krok dříve. Prostě nám dnes nešly nohy,“ přiznává Paleček.

Extraliga ovšem v první čtvrtině nabrala neúprosné tempo a hned dnes míří Energie k dalšímu duelu na led hvězdné Sparty. Bývalý reprezentační trenér nepochybuje, že herní projev karlovarských hokejistů bude opět na jiné úrovni.

„Určitě si k zápasu s Třincem máme co říct. Ale na Spartě začíná zápas za stavu 0:0 a já jsem přesvědčen o tom, že naši hráči tam podají úplně jiný výkon, než jaký jsme podali proti Ocelářům,“ věří trenér v bodový zisk i proti holešovickému celku.

Spokojeností naopak zářil třinecký asistent Jiří Juřík.

Po sérii porážek se jeho chlapci probudili v nedělním střetnutí proti Zlínu a v Karlových Varech potvrdili svou sílu. „Diváci mohli vidět pěkné utkání, v zápase byly spousty pěkných okamžiků. Opět jsme si potvrdili, že se nám na Karlovy Vary daří. Domácím vyšly parádně dvě přesilovky, ale přestože jsme dvakrát prohrávali, vždy jsme dokázali rychle srovnat,“ hodnotí možná až příliš optimisticky kvalitu souboje.

To ovšem nemění nic na tom, že dva body se z lázeňské metropole vydaly na nejdelší možnou cestu až k polským hranicím.

„V závěru chtěli kluci moc vyhrát, vidět to bylo i na obětavosti, kterou jsme se snažili pomoct Romanu Čechmánkovi. V prodloužení vytáhl Jirka Polanský jeden ze svých kousků a zajistilnám bod navíc,“ popisuje ze svého pohledu rozhodující okamžiky úterního večera.

Nespokojený byl po utkání i Ondřej Němec. Dal sice první branku a poslal domácí do vedení, ale také byl u vyrovnání Třince na 2:2. „Měli jsme to více zatáhnout. Včera jsme si to pouštěli na videu. Hodně jsme se vytáhli a nechali jsme hráče za sebou. To byla naše veliká chyba,“ přiznal druhý den po utkání obránce Němec. To, že si Třinec odvezl tři body, zařídil Jiří Polanský. „Nevím, co k tomu více říct. On šel sám do tří a dal nám gól. Dubínek (Miroslav Duben) tam trochu podklouzl a pak to udělal parádně,“ uzavřel Němec.

(kp, jč)