Tři kola před koncem základní části hokejové O2 extraligy hostila karlovarská Energie pražskou Spartu a po velmi pohledném utkání se šancemi na obou stranách si nakonec tři body připsali Pražané.

V první třetině se diváci dočkali branky až v 18. minutě. Obránce Karel Pilař si nabruslil z modré čáry na hranici kruhu a tvrdou ranou poslal hosty do vedení.

Dalších gólů se více jak čtyři tisícovky diváků dočkaly až po přestávce.

Celkem byly k vidění tři přesné zásahy. Sparťané trestali v přesilovkách, přesněji při pětiminutovém trestu Michala Dobroně a dvouminutovém prohřešku Petra Mudrocha. Při hře pět na čtyři a v čase 26:08 rozvlnil síť za Mensatorem útočník Jakub Langhammer. Za dalších čtyřicet vteřin se hosté radovali po třetí. To se v přesilovce pět na tři zapsal do listiny střelců Ondřej Kratěna dorážkou z brankoviště. Dvě a půl minuty před koncem druhé části zkorigoval stav střelou v pádu Jan Košťál a vykřesal pro domácí jiskřičku naděje.

Energie vlétla do třetí části jako uragán. Ve 46. minutě zásluhou Milana Hluchého snížila, když také využila početní výhodu. Nutno přiznat, že to byla jediná využitá přesilovka z deseti možných.

Minutu a čtvrt před koncem byl vyloučen za podražení Vykoukal. Karlovarský kouč Josef Paleček si vzal oddechový čas a risknul to bez brankáře. Bohužel pro domácí chyboval při rozehrávce Ondřej Němec a Michal Broš podtrhl vítězství Sparty.

„V tomto zápase šlo o hodně a oba týmy si to uvědomovaly,“ začal své hodnocení kouč Sparty František Výborný a pokračoval: „Proto se hrálo ze zajištěné obrany. Tím, že jsme se dostali do vedení, jsme si to trochu usnadnili. Přestáli jsme přesilovky a to se ukázalo jako rozhodující.“

Lodivod Josef Paleček byl, i když zklamaný, podobného názoru. „Z obou stran se hrálo hodně aktivně,“ přiznal kouč a začal rozebírat celé utkání: „Bohužel nám nevyšel začátek druhé třetiny, ve které jsme dvakrát inkasovali. Dokázali jsme sice utkání stáhnout na rozdíl jedné branky, ale chyběl nám kousek štěstí,“ dodal.