Kdo včera přišel na Zimní stadion v Karlových Varech s tím, že uvidí extraligový hokej té nejlepší úrovně, tak se škaredě spletl. Energie přivítala v desátém kole extraligy třinecké Oceláře. Oba týmy se po podprůměrném výkonu rozešli v poměru 2:3 po prodloužení, a Třinec si tak odvezl dva body.

Energie do utkání vlétla. Vytvořila si tlak, který Oceláři jen stěží zastavovali. Na konci čtvrté minuty byl vyloučen za hákování obránce hostí Tomáš Malec a energetici využili šanci jednoho muže v poli navíc bezezbytku. Na ukazateli skóre svítilo 4:17, když od modré čáry propálil vše, co stálo v cestě, Ondřej Němec. Karlovaráci dokázali svého soupeře výstavně rozebrat.

Další branka padla na druhé straně kluziště a také v přesilové hře. Tentokrát to bylo v poměru čtyři na tři. Do listiny střelců se zapsal Lubomír Sekeráš, když ho vyzvali ke skórování Jan Peterek a Tibor Melichárek.

Vyrovnávací branka obě mužstva uspala. Hra tímto okamžikem přestala mít jakýkoliv spád a kupila se pouze spousta nepřesností. Kdo očekával, že se vývoj utkání ve druhém dějství změní, tak se spletl.

Za zmínku stojí pouze dvě situace. Ve 30. minutě si nabruslil před Čechmánka Jaroslav Kristek, ale jeho rána skončila o několik milimetrů vedle. Jednu z mála šancí dostat se do vedení měli i hosté. Ale akce, kterou zakončoval Polanský, skončila na tyči.

Na branky si tak diváci museli počkat do třetí části. V 53. minutě se v přesilovce prosadila druhá formace. Kristek našel Řezníčka, ten Melenovského a střela, která vyšla od posledně jmenovaného, propadla Čechmánkovi mezi nohama.

Jenomže Oceláři nesložili zbraně. Za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Jan Výtisk našel na modré najetého Petra Kanka, který výstavním bekhendovým blafákem překonal Lukáše Mensatora.

Necelé dvě minuty před koncem se nechal vyloučit Kanko za hákování. Energie se snažila rozhodnout, ale obětavost hostí nedovolila domácím zakončit. Tři vteřiny před koncem základní hrací doby skočil Řezníčkovi do střely Výtisk a byl zasažen letícím pukem do hlavy.

Branka už v závěru nepadla a na řadu tak muselo přijít prodloužení.

Energie pokračovala v přesilové hře, ale prosadit se nedokázala. V 64. minutě využil zaváhání obránce Dubna Jiří Polanský. Třinec si tak odvezl z Karlových Varů dva body za vítězství 3:2 po prodloužení.

„Podali jsme nejhorší výkon letošní sezony,“ pravil po střetnutí domácí kapitán Václav Skuhravý. „Špatně jsme bruslili, soupeři naproti tomu výborně bránili, padali do střel a to se výrazně podepsalo na výsledku. Nám se navíc nedařily přesilovky,“ dodal hokejista.