Svěřenci trenéra Josefa Palečka na Slavii zvítězili 3:0 a z Vítkovic si v úterý také odvezli tři body, když vyhráli těsně 4:3.

„Ve Vítkovicích jsme předvedli podobný výkon jako na Slavii. Hráli jsme zodpovědně v obraně a směrem dopředu jsme také něco předvedli,“ ohlížel se Jaroslav Kristek za zápasem.

„Rytíři“, jak si hráči z Ostravy říkají, se nemohli dlouho dostat do zápasu. První branku se jim podařilo vstřelit až za stavu 3:0 pro Energii. „Myslím si, že domácí na nás nic nevymysleli, i když je to kluziště u nich hodně široké. Hráli jsme přesně to, co jsme si před zápasem řekli,“ pokračoval.

Rozhodujícím momentem se ukázala branka Petra Kumstáta na konci druhé části. „Vedli jsme už o tři branky, ale Vítkovice nás začaly stahovat. To, jak Kumi (Kumstát) dal na 4:2, je asi položilo. Ve třetí třetině jsme předvedli výborný výkon směrem dozadu. Vítkovice se snažily k nám dostat dlouhými přihrávkami, ale velice dobře jsme pokrývali jejich útočné hroty,“ přidal Kristek.

Svěřencům Aloise Hadamczika se ve třetí části podařilo dát kontaktní gól na 3:4, ale do konce třetí části chybělo už jen třináct vteřin. „Asi to nezvládli po psychické stránce,“ konstatoval.

Energetici zvládli utkání ve Vítkovicích po taktické stránce na jedničku. „Jeli jsme tam pro výhru. Nevím, proč, ale když hrajeme venku, tak si věříme o něco víc, než když hrajeme doma,“ přiznal forvard Jaroslav Kristek.

Centr druhé pětky Energie si v Ostravě připsal jednu branku, když se prosadil ve vlastním oslabení. Západočeši v utkání velice často seděli na trestné lavici. „Rozhodčí byli hodně pod tlakem. Některé zákroky se podle mého pískat nemusely, ale naše branka v oslabení domácí hodně nahlodala. Místo aby jim přesilovka pomohla, tak je to hodně srazilo na zem,“ dodal Kristek.