Hokejový maraton dnes pokračuje, a to duelem s Vítkovicemi. Se Severomoravany má Energie letos vynikající bilanci. Třikrát dokázala zvítězit a dvakrát to bylo za tři body. Mohlo by se tak říci, že dnešní soupeř by mohl být jeden z těch snadnějších.

„Já bych to takto neřekl. Letos jsme už několikrát byli svědky toho, že i s papírově snadnějším soupeřem jsme prohráli. K tomuto zápasu se musíme postavit velice zodpovědně a před vlastním publikem naplno bodovat,“ začal František Skladaný popisovat prognózy dnešního duelu.

Podobného názoru je i kouč Mikuláš Antoník. „Výsledky k tomu trochu svádějí, ale Vítkovice sem dneska nepřijedou bránit. Budou se snažit tuto šňůru přetrhnout amy se budeme muset hodně poprat o to, aby ty tři body zůstaly v Karlových Varech,“ navázal karlovarský asistent.

Vítkovicím vyšel úvod soutěže. Nějakou dobu se pohybovaly i na čele tabulky, ale v posledních zápasech ztratily důležité body. Doma podlehly Českým Budějovicím a v neděli zaváhaly i na ledě nováčka z Mladé Boleslavi.

„Budeme muset přitvrdit v tréninku. Hráči k těmto zápasům přistoupili velice nezodpovědně a to nás stálo důležité body,“ nechal se slyšet kouč Alois Hadamczik.

Jaké je to u karlovarských hráčů, když se nedaří? František Skladaný má jasno. „Já ve svém případě na sebe začnu praktikovat takový ten bič. To samé je u celého týmu. Když se nedaří, tak se musí více pracovat a udělat nějaká ta tréninková změna,“ souhlasil Skladaný s vítkovickým koučem.

Tabulka extraligy je před dnešním zápasem velice vyrovnaná. Na páté Vítkovice ztrácí Energie tři body a na jedenáctý Liberec má náskok pouhých pěti bodů.

„Vyrovnanost celé soutěže nás všechny motivuje. Nemůžeme si říkat, kde bychom byli, kdybychom vyhráli tam a s tím. Na to se nemůžeme koukat. Teď se musíme soustředit na to, co je teď, a na to, kde ty body můžeme získat,“ dodal Skladaný.

Utkání začíná na zimním stadionu v 18 hodin.