Do konce soutěže zbývá odehrát několik zápasů. „Pokud si chceme udržet tu pozici, kterou máme, tak si nemůžeme dneska dovolit ztratit nějaké body,“ velice razantně pronesl na úvod kouč Josef Paleček. Karlovarský lodivod má určitou představu. „Znojmo sem přijede s propracovanou defenzivní taktikou. Bude se snažit zajišťovat střední pásmo a jednoduše přecházet do protiútoků,“ předpovídá Paleček.

Orli dokázali v posledním kole doma porazit trápící se Spartu. „Oni se chtějí odpoutat z těch míst, na kterých se momentálně pohybují. Myslím si, že proto udělají maximum. I třeba to, že do Karlových varů přijeli už včera a to u Znojma nebývá zvykem,“ pokračoval.

Karlovarský kouč přiznává, že se jeho svěřenci v zápasech s Vítkovicemi a se Zlínem přizpůsobili hře soupeři. „Tomu se musíme dnes vyvarovat. Naším cílem je diktovat tempo hry a také dát ze začátku nějaký ten gól. Jinak se nám může stát, že se budeme v tom utkání trápit, tak jako právě proti Zlínu,“ přidal Paleček.

V extralize je momentálně trend mladých brankářů. Znojmo je výjimkou. Jihomoravané spoléhají již několik let na Jiřího Trvaje a veterána Jaroslava Kameše. „Je to pro nás určitá výhoda. Oba brankáře velice dobře známe, protože extraligu chytají dlouhodobě. Víme, kde jsou jejich slabiny. Náš trenér brankářů Pavel Kněžický všechny brankáře v soutěži sleduje a samozřejmě radí útočníkům jak na ně,“ dodal kormidelník karlovarské Energie.

Utkání začne na zimním stadionu v Karlových Varech – Rybářích v 17 hodin a ti co nechtějí vyrazit přímo na stadion, tak mohou utkání sledovat v televizi na ČT 2.