Zápas vyvrcholil prodloužením, které ukončil v 62. minutě Kristek.

Ústí od první minuty hrálo s energetiky vyrovnanou partii a také do zápasu lépe vstoupilo. V jedenácté minutě se ke slovu dostala dvojce Mikulík – Jan Kloz. Prvně jmenovaný se pokoušeli vystřelit, ale jeho nepovedená střela se proměnila ve výstavní přihrávku a u tyče stojící Jan Kloz už neměl problém zastrčit puk do branky.

Karlovy Vary odpověděly v 19. minutě. Hostující obránci udělali hrubou chybu, kterou vystihl Vítězslav Bílek a přesnou ranou nad vyrážečku nedal jinak výbornému Salfickému šanci.

Veliká bitva pokračovala i ve druhé třetině.

V přesilové hře, když u trestoměřičů seděl Gýna, sehrála obranná dvojice Energie rychlé a krásné představení. Grof s Řezníčkem si vyměnili puk a mladší z beků Jakub Grof výstavní střelou po třinácti vteřinách vrátil Gýnu zpět do hry.

Hosté odpověděli za dalších šest minut. To se do listiny střelců při signalizované výhodě zapsal obránce David Pojkar. Ve třetím dějství předváděl Salfický, proč si ho Ústí koupilo. Mezi třemi tyčemi doslova čaroval. Také proto dospěl zápas k prodloužení. To však po necelých dvou minutách ukončil Jaroslav Kristek.

Energie K. Vary 3
Slovan Ústí n. L. 2 pp

Branky: 19. Bílek, 26. Grof (Řezníček), 62. Kristek (Skladaný) – 11. Kloz (Mikulík), 32. Pojkar. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0. Rozhodčí: Jebavý – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1850.
Muž zápasu: Dušan Salfický
Energie: Mensator (Sáblík) – Dobroň, Duben, Grof, Mudroch, Hanzlík, Němec, Prošek, Řezníček – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Procházka, Pech, Zucker – Skladaný, Kristek, Melenovský – Hluchý, Dej, Bílek. Trenér: Josef Paleček.
Ústí: Salfický (Fiala) – Gýna, Vágner, Klobouček, Zeman, Pojkar, Němeček, Brož, Mizera – Špila, Janků, Šagát – Čaloun, Mikulík, Pazourek – Sklenička, Přeučil, Novák – Kloz, Hanzl, Heřman. Trenér: Miroslav Hořava.